Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66096.01
0.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3548.66
3.94%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.06
1.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $606.2
1.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ocak Ayında Rekor Miktarda Ethereum Yakıldı!

Ocak ayında Ethereum tarafında rekor yakım miktarları görüldü!

Clock
Paylaş
Ocak Ayında Rekor Miktarda Ethereum Yakıldı!

Nansen Analytics’den elde ettiğimiz bilgilere göre, geçtiğimiz ocak ayında 1.096 milyar $’ın üzerinde Ethereum yakıldı!

Ethereum EIP-1559 ile bu Süreci Başlattı!

Ağustos 2021’de EIP-1559’un devreye girmesi ile birlikte Ethereum deflasyonist bir yapıya geçmek için ilk adımını atmıştı. Bu adım ile ağ, gerçekleştirilen işlemlerden elde edilen işlem ücretlerinin bir kısmını yakmaya başlamıştı.

728×90 muhabbit - Ocak Ayında Rekor Miktarda Ethereum Yakıldı!300x250 muhabbit - Ocak Ayında Rekor Miktarda Ethereum Yakıldı!

Ethereum göndermenin dışında akıllı sözleşmelerin tetiklenmesi ya da NFT’lerin ihraç edilmesi gibi ciddi miktarda ETH harcanan işlemlerden dolayı, Ethereum ağında ciddi bir miktarda yakım yaşanıyor.

Ocak 2021’de OpenSea üzerinde gerçekleştirilen toplam NFT işlemlerinin hacmi, tüm zamanların en yükseğine ulaştı; tam 3,5 milyar $. Platformda son 30 günde yakılan ETH miktarı ise 65.778 olarak kayıtlara geçti. Bu sayı ile OpenSea, yakım listesinin ilk sırasında kendine yer edinmiş durumda. Bununla birlikte Ethereum transferlerinden yakılan ETH’ler ise 35.696 olarak kayıt edildi. Merkeziyetsiz bir borsa olan Uniswap ise, toplamda 24.233 ETH yakarak listeye girmiş durumda.

ethereum yakimi 627x600 - Ocak Ayında Rekor Miktarda Ethereum Yakıldı!
Platformlarda Yakılan ETH Miktarı

Hâlâ Enflasyonist bir Kripto Para

Tüm bunlara rağmen Ethereum hala enflasyonist bir blockchain ağı olarak görünüyor. Bir yılda çıkarılan 5.4 milyon adet Ethereum’un karşısında yakılan 3.5 milyon ETH mevcut.

Bununla birlikte Ethereum’un proof-of-stake (PoS) konsensüsüne geçmesi, onu daha deflasyonist bir varlık haline getireceği söylentiler arasında. Elde ettiğimiz bilgilere göre PoS geçişi, bu yılın ikinci ya da üçüncü çeyreğinde gerçekleşecek.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar