Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63610.01
2.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3482.65
1.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.73
-1.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.5
1.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Oddz, Avalanche Mainnet’ini Başlattı. 100 Bin Dolar Değerinde Ödül Dağıtılıyor!

Oddz Finance, Avalanche mainnet’ine özel bir etkinlik düzenliyor. Etkinlik katılımcıları, 100 bin dolar değerindeki ödülü paylaşacaklar.

Clock
Paylaş
Oddz, Avalanche Mainnet’ini Başlattı. 100 Bin Dolar Değerinde Ödül Dağıtılıyor!

Geçtiğimiz zamanlarda Oddz Finance, Avalanche ağı üzerinde testnet gerçekleştirmişti. Başarı ile gerçekleşen testnet’in ardından şubat ayında mainnet başlatıldı. Oddz, Medium ve Twitter hesapları üzerinden yaptığı duyuruda Avalanche mainnet’i için bir etkinlik düzenlediğini duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Etkinliğe katılmak isteyen kullanıcılara 100 bin dolar değerinde ODDZ token dağıtılıyor. Oddz ekibi herkesi etkinliğe katılmaya ve lider tahtasına adını yazdırmaya davet ediyor. Katılımcılar diledikleri opsiyon işlemlerini açarak ödüller kazanabilecekler.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir? Tüm Ayrıntılarıyla A’dan Z’ye DeFi

Testnet Başarı ile Tamamlanmıştı

Avalanche ağında yapılan testnet programı, 10 Ocak 2022 tarihinde başlamış ve 31 Ocak 2022’de sona ermişti. Programa 17 bin insan katıldı ve testnet başarıyla tamamlandı.

Oddz bu testnet aşamasında, geliştirdiği “opsiyonlar v2” modelini de denedi. Bu modelde 2 önemli etken bulunuyor: opsiyon stratejisi ve ikincil market. Her iki etken de iyi çalıştı ve AVAX opsiyonlarında toplam 5,8 milyar dolarlık bir işlem hacmi gerçekleşti. Bitcoin ve Ethereum’da ise sırasıyla 458 milyon dolar ve 206 milyon dolarlık işlem yapıldı.

Aşağıdaki tabloda, testnet sürecinde yapılan opsiyonlu işlemlerin hacimlerini ve diğer detayları bulabilirsiniz.

Oddz opsiyonlar

Testnet programı tamamlandıktan sonra ise Avalanche üzerindeki mainnet’in başlangıcı verildi. Şimdi mainnet’in detaylarına ve katılımcıların edinecekleri fırsatlara bir göz gezdirelim.

İlginizi çekebilir: Avalanche Network Nedir?

Mainnet Etkinliği ve Ödüller

Avalanche üzerindeki mainnet’i kutlamak için Oddz ekibi, 14 Şubat 2022 tarihinde başlayan ve 25 Nisan 2022’de sona erecek olan etkinliğini tanıttı. Bu 10 haftalık süreçte katılımcılar toplamda 100 bin dolar değerinde olan ODDZ token kazanabilecekler. Her hafta 10 bin dolar değerindeki ödüller, 10 haftalık süreçte paylaşılacak.

Haftalık lider tahtası etkinlikleri her pazartesi günü saat 14:00’de (UTC) başlayacak ve bir sonraki haftanın pazartesi günü 13:59:59’a kadar sürecek. Her hafta 10 bin dolarlık ödül olacak ancak bu kazanılan ödülün %25’i kazanıldığı hafta, geri kalanı ise 6 haftalık süreçte %12,5’luk dilimlerde kazananlara verilecek.

Ödül Dağıtımı Örneği

Daha iyi anlaşılması için şöyle açıklayalım. Bir katılımcı bir haftada 1000 dolarlık bir ödül kazanırsa;

  • İlk hafta %25’i olan 250 dolarlık ODDZ token elde edecek.
  • İkinci haftadan itibaren 6 hafta boyunca ise %12,5’luk dilimlerle 125’er dolar elde edecek.
  • Bu durumda ilk haftasında 250 dolar, sonraki 6 haftada ise 750 dolarlık ODDZ kazanmış olacak.

Ödülleri Kim Kazanabilir?

Katılımcıların içinde bulundukları haftada ödül kazanabilmesi için, en az 500 dolar değerinde opsiyonlu işlem açması gerekiyor. Buradaki 500 dolar, opsiyonlu işlem açmakta kullanılan “premium” değeridir ve toplam premium ödemelerinin 500 dolar veya fazlası olması gerekiyor.

Soru: Tüm katılımcılar 500 dolar ve üzerinde opsiyon açarsa, ödüller nasıl dağıtılacak?

Cevap: Her hafta verilen 10 bin dolarlık ödül, ödenen toplam premium rakamına bölünecek. Çıkan sonuç ise harcanan her 1 dolara düşen ödül değerini veriyor. Örnek olarak; tüm katılımcılar eğer 20 bin dolarlık bir premium harcaması yaparsa, harcanan her 1 dolardan 0,5 dolar kazanılacak.

$10.000 / $20.000 = 0,5

Ödül kazanmak için başka bir kural yok. İlgili hafta içerisinde toplamda 500 dolar ve üzeri satın veya alım opsiyonu açmak yeterli.

Ayrıca önümüzdeki günlerde Oddz ekibi, Avalanche mainnet’ine dair yeni süprizlerin kullanıcıları bekliyor olduğunu söylüyor.

Oddz Finance Nedir?

Bir “trading” platformu olan Oddz; alım ve satım opsiyonu kontratlarının, koşullu ve vadeli işlemlerin yapılmasını hızlandıran bir zincir-üstü uygulamadır. Opsiyon kontratlarının oluşturulması, bakımı ve uygulanması gibi işlemleri gerçekleştirir. Ayrıca koşullu token anlaşmalarının ve future kontratlarının hızlı ve güvenilir şekilde yapılabilmesini sağlar.

Ethereum, Avalanche, BNB Chain, Polkadot ve Polygon gibi ağlar ile entegre çalışır ve merkeziyetsiz türev piyasasının potansiyelini açığa çıkarır. Türev ticaretini basitleştirmek ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için yaratılmış bir DeFi ürünüdür.

Oddz Finance web sitesi: https://www.oddz.fi/

Oddz Finance Medium: https://medium.com/@oddz-finance

Oddz Finance Twitter: https://twitter.com/oddz_finance

Oddz Finance Telegram: https://t.me/oddz_finance

Oddz Finance Discord: https://discord.com/invite/N875exCUfm

Bu içerik sponsorludur.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar