Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52076.38
0.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2995.88
2.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.05
-2.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.3
-0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

OKB Fiyat Analizi 01.05.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde OKB’yi inceliyoruz. OKB grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
OKB Fiyat Analizi 01.05.2021

Fiyat analizi yazı dizimin bugünkü bölümünde OKB’yi inceleyeceğim. Bildiğiniz üzere OKB de borsa token/coinlerinden biri ve OKEX borsasının coini. Bildiğim kadarıyla diğer borsalarda olduğu gibi OKEX kullanıcıları da OKB ile farklı ayrıcalıklara sahip oluyorlar.

OKB fiyat grafiği 01.05.2021. 2 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

Yeşil bölgeler her grafiğimde olduğu gibi burada da destek ve dirençleri ifade etmekte ( Biliyorum her yazıda bunu belirtiyorum ancak ilk defa okuyacak olanlar varsa diye tekrarlıyorum). Ancak bu grafikte fiyat tüm fraktal direnç bölgelerini geçtiğini görüyoruz. Bundan dolayı burada belirttiğim bölgelerin hepsi destek. Peki böyle bir durumda nasıl bir hedef belirlenebilir veya direnç oluşturabilir? Destek ve dirençler sadece fraktallara göre belirlenmez bunun farklı yöntemleri de vardır. Örneğin trendler veya fibonacci oranları da birer destek ve dirençtir. Ancak yönteme göre bu bölgelerin gücü değişecektir. Burada da bir trendimiz var ve bunun yanı sıra fibonacci oranıyla birleştirerek güzel bir direnç bölgesi elde edebileceğimizi düşünüyorum. Fiyat bu trende oldukça yaklaştığını görmekteyiz. Bunun yanı sıra son hareketin 1,618 fibonacci oranına baktığımda yaklaşık 39,5 dolar bölgesine denk geliyordu. Trendle bunu birleştirdiğimde 39-40 dolar bölgesinin direnç olarak çalışacağını düşünmekteyim. Ayrıca 40 dolar bir psikolojik direnç olarak da etki edeceğini düşünüyorum.

Binance BannerBinance Banner

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar