Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65617.34
2.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3192.01
4.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.06
4.48%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567
0.78%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

OKB Fiyat Analizi 20.02.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde OKB’yi inceliyoruz. OKB grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
OKB Fiyat Analizi 20.02.2021

Bugün normalde takip ettiğimiz devamlı fiyat analizlerini paylaştığım coinlerin dışına çıkıyoruz. Bugün Okex borsasının coini olan OKB’nin fiyat grafiğine bakacağız. Piyasayı biraz daha yakından takip ediyorsanız BNB’nin 300 dolar üzerine çıktığını ardından FTT’nin de 35 doları aştığını bilirsiniz. Bu iki büyük borsanın coinlerinin pumplanmasından sonra haliyle gözlerin çevrildiği coinlerden biri de OKB.

728×90 muhabbit - OKB Fiyat Analizi 20.02.2021300x250 muhabbit - OKB Fiyat Analizi 20.02.2021
MI9iL34z - OKB Fiyat Analizi 20.02.2021
OKB fiyat grafiği 20.02.2021. Saatlik grafik, veriler OKEX borsasından alınmıştır.

Bugün OKB seçmemin sebebi şu; diğer iki büyük borsanın coinleri olan BNB ve FTT oldukça güzel yükselişler yaptılar. Sadece komisyon indirimi veya komisyon ödemek için birkaç tane alanların dahi eline oldukça güzel paralar geçti. Durum böyle olunca akla diğer büyük borsaların coinleri geliyor. OKB de güzel yükselse de şimdilik BNB ve FTT’nin performansına ulaşamadı. Belki de OKB’nin asıl yükselişi henüz başlamadı. Şimdi bakalım grafikteki veriler bize neler gösteriyor.

Öncelikle destek/direnç bölgelerinden başlayalım. Bu tip hızlı yükselişlerde fiyat bir bölgeyi birden çok test etmeden yükseldiği için destek/direnç bölgesi oluşturmak hayli zordur. Bu grafikte de elde olan veriler ışığında en iyi bölgeleri belirlemeye çalıştım.

Fiyatın şu anki durumu bana BNB’nin uçuşa başlamadan önceki akümülasyon noktasını aklıma getiriyor. Fiyatlar hızlıca yükseldikten veya düştükten sonra bir bölgede dinlenir ve daha sonra hareketine devam ederler. Bu açıdan OKB’yi incelersek, fiyatın 9-10 dolar bandındayken de bir akümülasyon evresi geçirdiğini görmekteyiz. Şimdi ise yeni bir akümülasyon evresi geçirecek demek için erken ama bu bölgede dumplanmadan bir süre tutunabilir ve destek/direnç arasında küçük hareketler yaparsa akümülasyon evresinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Grafikte bir de yükselen trend bulunmakta. Ancak bu trend önceden başladığı için güvenmek konusunda kararsızım. Ancak yine de OKB’yi takip ederken bunu da göz ardı etmeyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Bu içerik sponsorludur.


Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar