Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66276.01
-0.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3204.31
0.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.49
-2.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.4
1.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

OKEx Artık OKX Oldu!

Kripto para borsası OKEx, marka ismini OKX olarak değiştirdi.

Clock
Paylaş
OKEx Artık OKX Oldu!

2017 yılından beri kripto para borsası olarak hizmet veren OKEx marka değişikliğine gitti ve yeni ismini OKX yaptığını duyurdu.

OKX Twıtter

Yaklaşık 3-4 yıl önce kullanıcılar, sadece kripto paraları almak ve satmakla ilgileniyordu. Geçen yıllardan sonra kripto para ekosistemine yeni kavramlar dahil oldu. DeFi’ın gelmesiyle birlikte kullanıcılar; staking, farming vb. işlemler yaparak kazanç sağlayabilmenin mümkün olduğunu farketti.

Şimdilerde ise NFT ve metaverse kavramlarını çok duymaya başladık. Birçok ünlü markanın ve kişinin bu alanlarla ilgilendiğini gördük. Kripto paralar hızlı büyüyen, değişen ve gelişen bir ekosisteme sahiptir.

İlginizi Çekebilir: Metaverse Nedir?

OKX her ne kadar merkezi olan bir kripto para borsası olsa da merkeziyetsizlik alanında da bulunmak istiyor. Çünkü merkeziyetsizlik, kripto paraların özünde var.

OKX’in web sitesine girdiğinizde sol tarafta ”borsa” ve ”meta” yazdığını göreceksiniz. OKX’in kendi platformunu merkezi ve merkeziyetsiz olarak ayırdığını söyleyebiliriz. Merkezi işlemlerin olacağı kısma borsa, merkeziyetsiz işlemlerin olacağı kısma ise MetaX adı verildi.

MetaX’in içinde; NFT pazar yeri, yüksek performansta çalışan bir merkeziyetsiz borsa (DEX) ve aynı zamanda no-custodial bir cüzdan var. No-custodial cüzdanın; adresi, özel anahtarı ve açık anahtar bilgilerinin tamamı kullanıcının kendisinde saklanır.

Birden fazla blok zincirini destekleyen MetaX’e kullanıcılar, Metamask ve MetaX cüzdanlarıyla bağlanabilirler.

OKX hesabınız yoksa linkimizden kaydolup hem avantajlardan yararlanabilir hem de bize destek olabilirsiniz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar