Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53391.11
3.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3155.61
3.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.02
6.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398
3.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

OKX, borsa tokenı OKB fiyatındaki ani düşüşten sonra açıklama yaptı

Clock
Paylaş
OKX, borsa tokenı OKB fiyatındaki ani düşüşten sonra açıklama yaptı

Kripto para borsası OKX, bugün kendi borsa tokenı OKB’nin ani çöküşünden sonra kullanıcıların zararını karşılayacağını duyurdu.

Bugün (23 Ocak sabahı) OKB’nin değeri nedeni anlaşılamayan bir şekilde düştü. OKB fiyatı 15 dakikadan kısa bir sürede yüzde 48 değer kaybederek 46,80 dolardan 25,10 dolara indi. Bu beklenmeyen aşağı yönlü hareket sonrasında, seyreltilmiş piyasa değerinde 6,5 milyar dolarlık önemli bir kayıp yaşandı. Ancak token kısa sürede toparlandı ve hızla 45,94 dolarlık bir işlem değerine ulaştı.

Binance BannerBinance Banner

OKX’den gelen açıklamaya göre, birçok büyük kaldıraç pozisyonunun tasfiyesi nedeniyle ani düşüş yaşandı. OKX, bu yaşananlar nedeniyle kayıp yaşayanı kullanıcılarına zararlarını tam olarak tazmin etmeyi taahhüt etti. Ayrıca borsa, önümüzdeki 72 saat içinde özel bir tazminat planı hazırlayıp yayınlayacağını söyledi.

OKX’in mevzuata uyum çabaları

OKX, mevzuata uygunluk konusunda çalışmalarını geliştiriyor. Aralık 2023’te; Monero (XMR), Zcash (ZEC), Dash (DASH) ve Horizen (ZEN) dahil olmak üzere birçok gizlilik altcoinlerini listesinden çıkardı. Ayrıca borsa, kara para aklamanın önlenmesi (AML) ve müşterini tanı (KYC) düzenlemelerine uygunluk açısından birçok borsanın incelendiği bu dönemde mevzuata uyma konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar