Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68533.14
-1.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3906.1
2.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.79
-2.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.1
-0.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Öldüğümüzde Kripto Paralarımıza Ne Olacak?

Kripto para cüzdanında kripto paralarını saklayan kullanıcılar, vefat ettiğinizde dijital varlıklarınıza ne olacağını hiç düşündünüz mü?

Clock
Paylaş
Öldüğümüzde Kripto Paralarımıza Ne Olacak?

Kripto para cüzdanında kripto paralarını saklayan kullanıcılar, vefat ettiğinizde dijital varlıklarınıza ne olacağını hiç düşündünüz mü? Kullanıcı, cüzdan bilgilerini bir başkasıyla paylaşmadıysa veya vasiyet olarak hesaplarını bir başkasına bırakmadıysa cüzdandaki kripto paralara ulaşmak mümkün olmayabilir. Ancak, bir kripto para borsa projesi bu gibi durumlar için çözümler getireceğini söylüyor.

728×90 muhabbit - Öldüğümüzde Kripto Paralarımıza Ne Olacak?300x250 muhabbit - Öldüğümüzde Kripto Paralarımıza Ne Olacak?

2020’de yapılan bir araştırmaya göre, birçok kripto para yatırımcısı vefat ettiğinde dijital varlıklarına ne olacağı konusunda endişelendiğini ifade etti. Ankete katılanların %89’u, varlıklarının ölümlerinden sonra ailelerine veya arkadaşlarına verilip verilmeyeceği konusunda endişelerini dile getirdi.

Samsung Blockchain cuzdani ledger muhabbit 600x600 - Öldüğümüzde Kripto Paralarımıza Ne Olacak?

Digital Financial Exchange (DIFX) CEO’su Jeetu Kataria, verdiği bir röportajda ölüm durumunda kripto paraları istediğiniz kullanıcılara aktarmanın bir yolu olduğunu söyledi. Kataria, cüzdan sahibinin ölmesi durumunda dijital varlıklarını belirlenen cüzdan adreslerine aktarılmasının mümkün kılan bir blok zinciri tabanlı program oluşturduğunu dile getirdi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

Kripto paraların kalıcı olmasını istiyorsak geleceğini de güvence altına almamız gerekiyor. Benim gibi kripto paralarla işlemler yapan bir kullanıcıysanız, öldüğünüzde kripto paralarınızın kime gideceğini daha önce düşünmüşsünüzdür. Bundan eminim.


Kripto para borsanın CEO’su, blok zinciri tabanlı bir sistemin kullanıcıların meşruiyetinin doğrulanmasını sağlanabileceğini söyledi. Kataria, özel anahtarlar ve kimlik bilgilerini birine devretmek yerine bu şekilde bir sistemle çözüm üretmenin daha güvenli olduğuna inanıyor.

Bu özellik birçok kişi tarafından tercih edilebilirken, merkeziyetsizliği tercih eden kullanıcılar, bilgileri devretmek konusunda heyecanlı olmayabilir.

DIFX, Crypto Expo Dubai’de yeni bir kurumsal kimlikle birlikte bu projesini açıkladı. Proje, borsanın daha tüketici odaklı olma hedefine ulaşmasının bir yolu olarak hizmet ediyor. Kataria, blok zincirdeki sorunları çözmek için kullanıcıları bu endişelereden kurtarmak istediğini söyledi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar