Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59459.18
2.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3172.99
1.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.89
-0.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $533.5
-0.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Önümüzdeki SEC Toplantısı ve Bitcoin ETF’lerin Durumu!

SEC ilk önce Grayscale’i mi onaylayacak, yoksa başvurusu olan şirketlerin hepsine aynı anda mı yeşil ışık yakacak?

Clock
Paylaş
Önümüzdeki SEC Toplantısı ve Bitcoin ETF’lerin Durumu!

SEC, Grayscale’in ETF başvurusunu yeniden incelemeye hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi bu inceleme kararı, Grayscale ile olan davayı kaybetmesi ve temyize gitmemesinin ardından geldi.

Son zamanlarda Grayscale’in GBTC’si ve ProShares’in BITO’su için işlem hacimleri artış gösterdi. Geleneksel finansın devleri kripto sektöründe de büyük rekabete girdiler. Herkesin aklındaki asıl kilit soru ise: SEC ilk önce Grayscale’i mi onaylayacak, yoksa başvurusu olan şirketlerin hepsine aynı anda mı yeşil ışık yakacak?

728×90 muhabbit - Önümüzdeki SEC Toplantısı ve Bitcoin ETF'lerin Durumu!300x250 muhabbit - Önümüzdeki SEC Toplantısı ve Bitcoin ETF'lerin Durumu!

2 Kasım SEC Toplantısı

SEC, 2 Kasım’da komisyon üyelerini, hukuk uzmanlarını ve üst düzey yetkilileri bir araya getiren özel bir toplantı düzenliyor. Toplantının gündemini; uzlaşma talepleri, idari işlemler, dava çözümleri, incelemeler ve icra işlemleriyle ilgili konular oluşturuyor. Toplantı aynı zamanda, SEC’in Grayscale’in ETF teklifini yeniden detaylı olarak gözden geçirme konusundaki kararlılığına da işaret ediyor.

Ünlü avukat Scott Johnsson, SEC’nin 2 Kasım’daki toplantısının bir Bitcoin ETF onayı için önemine dikkat çekti. Johnsson, Grayscale’in GBTC’ni bir Bitcoin ETF’e dönüştürülmesini destekleyen mahkeme kararına SEC’nin karşı çıkmamış olmasını, toplantının bu yönde olumlu bir karar alacağının sinyali olarak görüyor. Ancak yine de temkinli olmakta yarar var çünkü haberler hala belirsizliğini koruyor. Bu gelişme, kripto para piyasasını önemli ölçüde etkileme potansiyeline sahip.

Piyasayı yakından takip eden birçok gözlemci ise, SEC’nin herhangi bir başvuruya öncelik tanımadan mevcut ETF başvurularını aynı anda ve toplu olarak onaylayabileceği görüşünü paylaşıyor.

Fakat ETF yorumcusu Dave Nadig, SEC Başkanı Gary Gensler’in, ETF’ler konusundaki tutumunun beklenmedik bir şekilde değişme ihtimalini gündeme getirdi. Bloomberg’ün ETF analistleri ise böyle bir tutum değişikliğini “inanılmaz sadistçe” olarak değerlendirdiler.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar