Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70259.15
-0.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3801
3.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41
3.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $617.8
3.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

OORT Edge nedir?

Clock
Paylaş
OORT Edge nedir?

OORT Edge (daha önceki adıyla OORT DEN), gelecekteki milyarlarca Web3 kullanıcısı için veri altyapısı olan OORT’un amiral gemisi ürünlerinden biridir. OORT Edge ağı, Web3 uygulamalarının daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay ölçeklenebilir olmasını sağlayan merkeziyetsiz bir edge ağıdır.

728×90 muhabbit - OORT Edge nedir?300x250 muhabbit - OORT Edge nedir?

OORT Edge, Web3 geliştiricilerinin dApp performanslarını internet düzeyinde ölçeklenebilirliklerle merkeziyetsiz bir şekilde optimize etmelerine olanak tanır. OORT Edge, dinamik kaynak tahsisi (depolama, bilgi işlem ve bant genişliği), hızlı dosya indeksleme ve arama, içerik dağıtımı vb. dahil olmak üzere birçok temel işlevi sağlar.

OORT Edge Özellikleri

İçerik Yayınını Hızlandırın: OORT edge node’ları ile sunucularınızdaki yükü ortadan kaldırın. Uygulamalarınız içeriği daha hızlı sunar, yükseltilmiş bir Web3 kullanıcı deneyimi sağlarken bant genişliği maliyetlerinizden yüzde 90 tasarruf sağlar.

Web3 Dosya Aramayı Hızlandırın: OORT Edge, Web3 dosya aramalarını çok daha hızlı ve kolay hale getirir. OORT edge node’ları, yerel verileri etiketleyerek, uçta hızla dağıtılmış bir karma tablo (DHT) oluşturarak dosya etiketleme ve indeksleme sürecini hızlandırır.

Veri Analizini Destekleyin: OORT Edge, Web3 veri analitiğini daha büyük ölçekte destekler. OORT edge node’ları, verileri önceden işleyerek bağlı cihazlardaki karar verme sürecindeki gecikmeyi azaltır. OORT Edge node’ları, verileri doğrudan en yakın veri kaynaklarından toplar, önceden analiz eder ve gerçek zamanlı olarak eyleme dönüştürülebilir öngörüler oluşturur.

Arttırılmış güvenlik: OORT Edge, potansiyel veri sızıntısı risklerini azaltarak veri güvenliğini ve dayanıklılığını artırmak için tasarlandı. Tüm dosyalar şifrelenir, parçalanır ve coğrafi olarak dağıtılmış edge node’larda önbelleğe alınır. OORT Edge node’ları, kullanıcı gizliliğini ve güvenliğini korumak için sıfır bilgi kanıtı gibi en son şifreleme teknolojilerini kullanır.

OORT Edge’e Nasıl katılabilirsiniz?

  1. Seçenek: Node Sağlayıcısı Olun: Ödüller kazanırken çeşitli Web2 ve Web3 uygulamalarını edge node sağlayıcısı olarak destekleyebilirsiniz. Bir edge node çalıştırıp, depolama ve bilgi işlem kapasitesi sağlayarak bu uygulamaların kolayca ölçeklenmesine yardımcı olabilirsiniz.

2.Seçenek: Deimos Çevre Ortağı Olun: OORT Edge, Deimos’un üretilmesine ve dağıtımına yardımcı olacak küresel ekosistem ortakları arıyor. OORT Vakfı, ağın istikrarı ve güvenliği için tüm eko ortakları dikkatle seçecek ve onaylayacak.

OORT Nedir?

Merkeziyetsiz bir bulut platformu olan OORT, gizlilik ve maliyet verimliliğine odaklanarak, global bilgi işleme, depolama kaynaklarını birleştirir ve yapay zeka çözümleri sunar.

Bilgisayar sistemlerinin yapay zeka teknolojilerini kullanarak içerik oluşturması (AIGC), Web3 ve Metaverse gibi gelişen alanlar, uygun fiyatlı ve erişilebilir bilgi işlem gücüne olan talebi artırıyor. AWS, Azure ve Google Cloud gibi devlerin sunduğu bulut çözümleri, merkeziyetli yapıları nedeniyle maliyet ve veri gizliliği açısından sınırlıdır. Ancak OORT, bu sınırlamaları aşmak ve yeni nesil merkeziyetsiz bulut bilişimini desteklemek üzere geliştirildi.

Detaylar: oortech.com

    Paylaş

    İlgili Başlıklar

    Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar