Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59907.47
3.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3187.46
2.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.94
1.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $535.9
0.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Oort: Yapay Zeka ve Blockchain ile Bulut Hizmetlerinde Devrim!

Clock
Paylaş
Oort: Yapay Zeka ve Blockchain ile Bulut Hizmetlerinde Devrim!

Oort, gizliliği ön planda tutan bulut hizmetleriyle blockchain sektörüne yepyeni bir bakış sunuyor. Olympus Protokolü ana ağının lansmanı 27 Kasım 2023’te gerçekleşti ve ilk 1.000 kayıtlı Ale cüzdan sahibine, 2024’ün ilk çeyreğinde CEX borsalarında kullanılabileceği 150 Oort token’ı kazanma fırsatı sunuldu.

Oort’un Layer 1 blockchain’i, geleneksel bulut hizmet sağlayıcılarına kıyasla kesintisiz veri gizliliği ve %80’e varan maliyet avantajları sunarak merkeziyetsiz bulut hizmetlerine yenilikçi bir bakış açıcı sağlıyor. Özellikle kullanıcı verilerinin mahremiyetine ve verimliliğine odaklanan Oort’un yaklaşımı; yapay zeka desteği ve güçlü teknoloji ile birleştiğinde, bulut hizmetlerinin inovatif kullanımına sağlam bir zemin hazırlıyor.

728×90 muhabbit - Oort: Yapay Zeka ve Blockchain ile Bulut Hizmetlerinde Devrim!300x250 muhabbit - Oort: Yapay Zeka ve Blockchain ile Bulut Hizmetlerinde Devrim!

Oort, DAG (Directed Acyclic Graph) tabanlı bir ağ olan Olympus Protokolü ile çalışıyor ve merkeziyetsiz yönetimi, ölçeklenebilirliği, güvenliği kusursuz bir şekilde birleştiriyor. Bünyesinde 28.000’den fazla node ve her blok için sadece 2 saniyelik bir hız sunarkan, aynı zamanda rekabetçi ücretler sunuyor. Platformun temeli, Proof of Honesty (PoH) yani Dürüstlük Kanıtı algoritmasına dayanıyor. Bu da sistemin şeffaf ve güvenilir bir çalışma şekline sahip olmasını sağlıyor.

DAG tabanlı ağlar yönlendirilmiş, ancak döngüsel olmayan veri tabanı teknolojisidir. Blok zinciri yerine daha ölçeklenebilir ve hafif bir veri yapısını temsil eder. Bu, ağın daha hızlı işlem yapmasına ve daha düşük maliyetlerle çalışmasına olanak tanır.

Proof of Honesty (Dürüstlük Kanıtı)

Oort’un Olympus Protokolü, Proof of Honesty (PoH) kaynak dağıtımının temelini oluşturan bir mekanizmasıyla donatıldı. Bu mekanizma, sadece node’ların bütünlüğünü ve veri doğruluğunu doğrular. Aynı zamanda ekosistemdeki haksız aktörleri engelleyerek kaynakların adil bir şekilde dağıtılmasını sağlar. Proof of Honesty, node’ların ve işledikleri verilerin meşruiyetini güvence altına alır. Olympus Protokolü’nün teşvik katmanının kaynakları adil bir şekilde dağıtmasına katkı sağlar.

Oort, yenilikçi ürün paketiyle DSS, TDS ve yakında piyasaya sürülecek olan DCS’yi içeren, uygun fiyatlı, güvenilir ve verimli yapay zeka ile merkeziyetsiz hizmetlerde ön plana çıkmayı hedefliyor. Bu çözümler, entegre bir ekosistem oluşturarak yapay zeka ve merkeziyetsiz uygulamaları geliştirmeye yönelik ileri düzeyde güvenlik ve etkinlik sunuyor.

Oort DSS: Büyük veri ve yapay zeka algoritmaları için ideal olan bu çözüm, artırılmış güvenlik ve düşük maliyetlerle veri depolama konusunda bir devrim yaratıyor.

Oort TDS: İş süreçlerine yapay zeka entegrasyonunu basitleştirerek hızlı ve uygun maliyetli yapay zeka araçlarının oluşturulmasını sağlıyor.

Oort DCS: 2024’te piyasaya sürülecek olan bu çözüm, makine öğrenimi gibi yoğun görevler için ölçeklenebilir ve uygun maliyetli bilgi işlem gücü sunmayı hedefliyor.

Vizyonun Uygulanması: Oort’un 3000’den fazla aktif kullanıcısı var. Kuzey Amerika’da Dell Technologies ile gerçekleştirilen iş birliği, Oort DSS’nin sadakat programlarına entegre edilmesiyle birlikte, Tencent Cloud gibi ortaklıklarla desteklenen Web3 ürününün benimsenmesinde bir dönüm noktası oldu.

Benzersiz İş birlikleri ve Güçlü Destek

Oort’un genişlemesi, Ivy League üniversitelerinin yanı sıra tanınmış kripto risk sermayesi şirketleri, Cardano Vakfı (Emurgo Ventures) ve Microsoft ile Google gibi önemli teknoloji şirketlerinden gelen başlangıç hibeleri ile güçlü bir şekilde destekleniyor.

Vizyon Sahibi Profesyonellerden Oluşan Kadro

Oort’un merkez ekibi, dünya çapında tanınmış kurumlar arasında yer alan Columbia Üniversitesi, Qualcomm, AT&T ve JP Morgan gibi şirketlerin bir araya getirdiği yeteneklerdir. Bu çeşitli uzmanlıklar, kullanıcı gizliliğinin öncelikli olduğu ve verimliliğin olağanüstü olduğu bir platformun oluşturulması için bir araya geldi.

Erken Katılımcılara Özel Fırsat!

Oort, Olympus ana ağının lansmanını kutlamak amacıyla, etkinliğe kayıt olan yeni Ale Cüzdan kullanıcılarına yönelik özel bir airdrop duyurdu. Tüm detaylar için Oort’un sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar