Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51675.04
1.03%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3053.2
3.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.97
1.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $385.1
0.94%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

OpenSea, ApeCoin Kabul Etmeye Başladı!

BAYC ve MAYC NFT sahiplerine bedava “Otherdeed” NFT’si dağıtılacak

Clock
Paylaş
OpenSea, ApeCoin Kabul Etmeye Başladı!

Ethereum tabanlı NFT pazar alanı OpenSea, NFT satışlarında ApeCoin kabul etmeye başladığını duyurdu.

ApeCoin, OpenSea’nin en popüler ve en değerli NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) ekosisteminin yerel tokenı. BAYC serisinin yapımcı Yuga Labs’ın kurduğu ekosistemde BAYC, Mutant Ape Yacht Club (MAYC), CryptoPunks, Meebits ve Otherside gibi projeler bulunuyor.

Binance BannerBinance Banner

Otherside projesinin duyurulması ve arazi satışı haberinden sonra ApeCoin rekor seviyelere yükseldi. CoinGecko verilerine göre 24 saatlik işlem hacmi 5.148.498.000 dolar olan APE, en çok işlem gören 4. coin oldu. Ayrıca bu veriler ile metaverse tokenları arasında en çok market hacmine sahip token hâline geldi.

Fiyatın hareketlenmesine sebep olan Otherside projesi, bir metaverse oyun dünyası projesidir. Yuga Labs ve Animoca Brands ortaklığıyla kurulan Otherside, içerisinde Apes, CryptoPunks, Meebits, ve Cool Cats projeleri de bulunduruyor.

Yuga Labs’ın ayrıca Otherside projesinin NFT’leri olan “Otherdeed” NFT’lerini de, The Sandbox ve Decentraland’de olduğu gibi sanal arazilerin sahipliğini temsil eden NFT’ler olarak çıkaracağına inanılıyor.

“Otherdeed” NFT’leri 30 Nisan 2022 tarihinde Hollanda müzayede tarzı ile satışa sunuldu. Şimdi ise halka açık satışın tarihinin duyurulması bekleniyor. 21 Mayıs 2022 tarihinde de BAYC ve MAYC NFT sahiplerine Otherdeed” NFT’leri hediye edilecek.

01.05.2022 saat 03:00 mint edilmeye başlayan “Otherdeed” NFT’leri OpenSea üzerinde satılmaya başladı. En düşük fiyatı 7.6 ETH olan NFT’lerde 10 saatte 53.9000 ETH işlem hacmi oluşmuş durumda.

Otherside Metaverse Projesi

Yayınlanan fragmanda; Mutant ApesCryptoPunks ve Meebits gibi NFT koleksiyonlarından örnekler de gösteriliyor. Otherside projesi, CryptoPunks ve Meebits’in yaratıcısı Yuga Labs ile Larva Labs arasındaki bir IP satın alma anlaşmasının merkezinde yer alıyor. 

Projenin içeriği tam olarak bilinmese de Animoca Brands’ın işin içine girmesiyle oyun projesi olma ihtimali yükseliyor.

ApeCoin Nedir?

ApeCoin’in resmi sitesi tokenı, “Kültür web3’teki sanat, oyun ve eğlenceler üzerine değişiyor. Blok zincirinin kültür üstündeki etkisi sınırsız. APE, topluluk tarafından yönetilerek yeni geleceği destekleyecek ve şekillendirecek” olarak tanımlanıyor.

Bununla birlikte “kültürü metaverse’e ilerleten topluluk liderliğindeki girişimler için merkeziyetsiz bir protokol katmanı” tanımı da yer alıyor.

APE token Ethereum ağı üzerimde oluşturulmuş bir ERC-20 tokenıdır.

İlginizi çekebilir: ApeCoin’e flash loan saldırısı nasıl yapıldı?

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar