Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62144.92
2.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3432.86
2.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.07
1.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409
1.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

OpenSea Mali İşler Müdürü İşinden Ayrıldı!

OpenSea yeni Mali İşler Müdürü kim olacak?

Clock
Paylaş
OpenSea Mali İşler Müdürü İşinden Ayrıldı!

Ünlü NFT pazar yeri OpenSea’nin Mali İşler Müdürü Brian Roberts, mevcut ayı piyasasında işinden ayrılan en son üst düzey yöneticilerden biri oldu.

Eski CFO Roberts, Linkedln üzerinden 7 Ekim 2022 tarihinde paylaştığı bir gönderide Lyft ve OpenSea ile yolları ayırmanın vaktinin geldiğini açıkladı. CFO görevinden ayrılma sebebini belirtmeyen Roberts, şirkete danışmanlık yapmaya devam edeceğini açıkladı.

Binance BannerBinance Banner

Roberts, Lyft şirketinde 7 yıllık görevinden sonra 2021 Aralık ayında OpenSea’de CFO olarak işe başlamıştı. Roberts ayrıca daha önce ABD perakende devi Walmart ve teknoloji şirketi Mircosoft’ta kurumsal rollerde görev almıştı.

Roberts, son birkaç yılda Web3 teknolojisine ayak uydurabilen sayılı teknoloji kıdemlilerinden biriydi. Yeni teknolojiye ayak uyduran diğer isimler arasında 2020’de Coinbase’in Baş Ürün Sorumlusu olan Google’ın eski Başkan Yardımcısı Surojit Chatterjee ve 2022 Ocak ayında Gemini’nin Baş Teknoloji Sorumlusu olan Amazon’un Pravjit Tiwana’sı bulunuyor.

OpenSea’deki görevi boyunca finans takımını genişletmeye çalışan Roberts, Linkedln postunda şunları belirtti:

“Kelimenin tam anlamıyla sıfırdan bir takım kurmak ve işinde uzman kişileri seçmek için nadir bir fırsatım oldu.”

Yapılan açıklamalara göre Roberts, sorunsuz bir geçiş için CEO Devin Finzer ve Stratejik Finans Başkan Yardımcısı Justin Jow ile yakın bir şekilde çalışıyor. Bu çalışmalardan dolayı da yeni CFO görevine muhtemelen Justin Jow’un gelmesi bekleniyor.

OpenSea İş Geliştirme Başkan Yardımcısı da İşten ayrıldı

7 Ekim 2022 tarihinde yapılan bir açıklama ile OpenSea’nin İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Ryan Foutty’nin işten ayrıldığı duyurulmuştu. Foutty, konu hakkında yaptığı açıklamada şirketin Kurucu Ortağı Alex Atallah’ın bodrumunda çalışmasından bu yana uzun bir yol kat ettiğini ve “ekip arkadaşlarına” iyi dileklerini ilettiğini söyledi.

NFT işlem hacmi ise ayı piyasasında neredeyse %98 oranında azaldı. 2022 Ocak ayında 6,2 milyar dolarlık işlem hacmine sahip piyasa son olarak 114,4 milyon dolara düştü.

Diğer şirketlerde de ayı piyasasında üst düzey yöneticiler işten ayrıldı. Bunlar arasında FTX US Başkanı Brett Harrison, Kraken CEO’su Jesse Powell, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ve Genesis Trading CEO’su Michael Moro bulunuyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar