Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67776.71
-2.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3770.99
1.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.13
-4.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592
-3.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

OpenSea, Solana NFT Mint Platformunu Başlattı

OpenSea, Solana ağındaki işlerini genişletiyor

Clock
Paylaş
OpenSea, Solana NFT Mint Platformunu Başlattı

Solana’nın en büyük NFT platformu Magic Eden ile rakip olan OpenSea, Solana NFT projelerini mint etmek için yeni launchpad özelliğini kullanıma sundu. Ancak platformda sunulan ilk NFT projesi pek başarılı olamadı.

OpenSea’nin yeni platformunda mint edilen ilk koleksiyon, uzaylı temalı Solana NFT profil resmi projesi Zoonies oldu. Ancak projenin mint edilme süresi başlayalı 1 günü geçse de NFT’lerin hepsi henüz satılmadı. Yazının yazıldığı anda(22 Temmuz 2022/18.30) 8.888 adet NFT’nin 5.600 adeti satılmış durumda. NFT’nin whitelist satışı 20 Temmuz 2022 Çarşamba 19.00’da, halka açık satışı ise 21 Temmuz 2022 Perşembe günü 02.00’de başladı.

728×90 muhabbit - OpenSea, Solana NFT Mint Platformunu Başlattı300x250 muhabbit - OpenSea, Solana NFT Mint Platformunu Başlattı

Koleksiyonun halka açık mint fiyatı 2,5 SOL (109 dolar) oldu. Ancak OpenSea’de ikincil satış fiyatları mint fiyatından daha ucuz oldu. İkincil pazarda NFT’lerin satış fiyatı 1.97 SOL’a (86 dolar) kadar düştü.

Zoonies, OpenSea üzerindeki ilk mint edilen Solana NFT’si olduğu için karşılaştırılabilecek başka bir koleksiyon bulunmuyor. Ancak koleksiyonun tüm NFT’lerinin satılması bekleniyordu. Magic Eden’in İçerik ve Pazarlama Müdürü Tiffany Huang, bir açıklama yaparak son Solana NFT mintlerinde de tüm NFT’lerin satılmadığını açıkladı.

Huang, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Piyasa koşulları göz önüne alındığında son zamanlarda launchpad koleksiyonlarımızdan bazılarını satamadık, ancak projeleri inceleme şeklimize hep özen gösterdik.”

Solana NFT alanına ilgi artıyor ve Ethereum ile yarışacak düzeye geliyor

Solana NFT alanına ilgi artarken, Okay Bears ve Trippin Ape Tribe gibi yüksek profilli projeler, ikincil pazarlardaki işlem hacimleri ile zaman zaman Ethereum’daki NFT işlem hacimlerini geçti. Ancak her proje hemen başarılı olmuyor. Bazı projelerde süre belirleniyor ve süre sonrasında kalan NFT’ler yakılıyor ve NFT sayısı azalmış oluyor. Böylelikle kalan NFT’ler daha değerli oluyor.

Zoonies, 22 Temmuz 2022 Cuma günü Discord üzerinden yaptığı bir açıklamada benzer ifadeler kullandı. Discord yöneticisi Zario, “Arzı azaltmayı düşünüyoruz ve yakında bununla ilgili bir duyuru yapacağız.” şeklinde bir açıklama yaptı.

OpenSea, Ethereum ağında en değerli NFT platformlarından biri olmakta ve 2022 yılı Nisan ayında Solana NFT pazarına da giriş yaptı. Ethereum ağında aylık milyar dolarlık NFT satış hacmine ulaşan OpenSea, Solana ağında henüz bir değişiklik gerçekleştiremedi. Blok zinciri verilerine göre Magic Eden işlem hacminin %90’ını hala koruyor.

20 Temmuz 2022 Çarşamba günü rakip iki platform Zoonies NFT satışının başlamasıyla Twitter üzerinden atıştı.

Magic Eden, OpenSea’ye cevap olarak “Solana NFT’lerinin en çok satıldığı yerde satın” demesinin ardından OpenSea de NFT’lerin güvenliği hakkında Magic Eden’e cevap verdi. Magic Eden ise BAYC koleksiyonu üzerinden açılan bir davayı göstererek “Güvenlik konusunda dava edilmediğin zamanlarda bir şeyler yazsan daha iyi olur!” şeklinde cevap verdi.

Daha Fazla NFT Haberleri için: NFT Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar