Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65632.61
2.74%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3137.85
4.49%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.11
9.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $563.8
2.58%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

OpenSea’nin Eski Yöneticisi Tutuklandı!

1 Haziran 2022 Çarşamba günü, ABD savcıları 31 yaşındaki Nathaniel Chastain’i içeriden bilgi alarak işlem yapmakla suçladı.

Clock
Paylaş
OpenSea’nin Eski Yöneticisi Tutuklandı!

1 Haziran 2022 Çarşamba günü, ABD savcıları 31 yaşındaki Nathaniel Chastain’i içeriden bilgi alarak işlem yapmakla suçladı. Chastain, işlem hacmi olarak en büyük NFT pazarlarından biri olan OpenSea’de ürün müdürü olarak çalışıyordu. Kripto para piyasasında ilk defa bu şekilde bir dava olacak.

728×90 muhabbit - OpenSea'nin Eski Yöneticisi Tutuklandı!300x250 muhabbit - OpenSea'nin Eski Yöneticisi Tutuklandı!

Savcılar, Chastain’in OpenSea’deki farklı cüzdanlar ile 45 NFT satın aldığını ve kısa süre içinde bu NFT’leri satarak kâr ettiğini iddia ediyor. İddiaya göre, eski ürün müdürü NFT’ler OpenSea üzerinden satışa çıkmadan kısa süre önce satın aldı ve daha sonra bunları hızlı bir şekilde satıp kâr etti.

Ürün yöneticisi olarak, hangi NFT’lerin gösterileceğine kendisi karar verdiği için bu şekilde hangi NFT’leri satın alması gerektiğini çok iyi biliyordu. Bunu yaparak suç işleyen ürün yöneticisi nasıl bir ceza alacağı merak konusu oldu.

Chastain, bu şekilde NFT’lerle 11 ayrı işlem yaptığı söyleniyor. Bu koleksiyonlar arasında 14 Eylül 2021 tarihinde OpenSea’de listelenen “Spectrum of a Ramenfication Theory” adlı NFT serisi de dahildi. Bahsedilen NFT koleksiyonun floor fiyatı listelendikten sonra dört katına çıkmıştı.

ABD Avukatı Damian Williams, Chastain’ı kara para aklama ve elektronik dolandırıcılıkla suçlandı. Her iki suçlamada da maksimum 20 yıl hapis cezası alabilir.

OpenSea, Chastain’in faaliyetlerini öğrendiğini iddia etti ve bir soruşturma açtı. Böylelikle şirket politikasını ihlal ettiğini farkeden OpenSea, Chastain’in şirketten ayrılmasını istedi. Kısa bir süre sonra Chastain, işini kendi rızasıyla bıraktı ve kendi projesi olan Oval üzerinde çalışmaya başladı.

otherside apecoin eth - OpenSea'nin Eski Yöneticisi Tutuklandı!

OpenSea, ApeCoin’i Kabul Etmeye Başladı!

Ethereum tabanlı NFT pazar alanı OpenSea, NFT satışlarında ApeCoin kabul etmeye başladığını duyurdu.

ApeCoin’in resmi sitesi tokenı, “Kültür web3’teki sanat, oyun ve eğlenceler üzerine değişiyor. Blok zincirinin kültür üstündeki etkisi sınırsız. APE, topluluk tarafından yönetilerek yeni geleceği destekleyecek ve şekillendirecek” olarak tanımlanıyor.

Bununla birlikte “kültürü metaverse’e ilerleten topluluk liderliğindeki girişimler için merkeziyetsiz bir protokol katmanı” tanımı da yer alıyor.

APE token Ethereum ağı üzerimde oluşturulmuş bir ERC-20 tokenıdır.

İlginizi çekebilir: ApeCoin’e flash loan saldırısı nasıl yapıldı?

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar