Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59071.99
4.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3334.11
2.76%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.83
1.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.3
3.96%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

OpenSwap Troll Talks’ın Yeni Bölümü Çıktı!

OpenSwap Troll Talks’ın yeni bölümü sizlerle.

Clock
Paylaş
OpenSwap Troll Talks’ın Yeni Bölümü Çıktı!

OpenSwap protokolünün önceki Troll Talks’larında, zincirler arası protokol konseptinin nasıl ortaya çıktığını konuşmuştuk.

Mevcut zincirler arası köprüler DeFi kullanıcılarının karşılaştığı en temel sorunlardan biri. OpenSwap ise, mevcut köprülerin ortalama bir çözüm olduğunu düşünüyor.

Binance BannerBinance Banner

Yaygın bir şekilde kullanılan “Lock & Mint Synthtetics” ve “Cross-Chain Liquidity Pair Pools” modelleri kabul edilebilir olsa bile, dijital varlık hizmetleri için optimizasyon problemleri, yüksek maliyetler ve yavaşlık gibi bir takım problemlere gebedir.

OpenSwap’in, açık zincirler arası protokolünü diğer geleneksel köprülerden ayıran şey; tek Varlık Kasa’larının kullanılmasıdır.

Tek Varlık Kasaları Nedir?

Açık zincirler arası protokolünün diğerlerinden neden daha farklı olduğunu anlamak için bu kavramı anlamak önemlidir.

Tek varlık kasaları, OpenSwap tarafından desteklenen blokchain üzerinde bulunan akıllı sözleşmelerdir. Bu kasalar, farklı blockchainlerdeki köprü tokenlarının 1:1 karşılığı olarak nitelendirilir.

Bu akıllı sözleşmelerin önemli bir özelliği, fonların serbest bırakılmasını sağlayan dinamik çoklu imza özelliğidir. Fonlar yalnızca Köprü Trolleri tarafından imzalanmışsa bir kasadan başka bir yere aktarılabilir.

İşlemlerin köprü trolleri tarafından nasıl imzalandığını yöneten bir dizi kurallar ile bu süreç işlemin boyutuna göre değişiyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere köprü kasalarının çoğunluğu USDT, DAI, BUST, BNB veya ETH gibi popüler kripto paralar ile dolacaktır.

OpenSwap ayrıca yakın bir gelecekte EVM uyumlu blockchainlerin de dahil edileceğini açıkladı.

İlginizi çekebilir: OpenSwap Hybrid Swap Router Nedir?

OpenSwap Platformunda Köprü Trolü Nasıl Olunur?

Önceki yazımızda belirttiğimiz üzere, topluluk üyeleri bir köprü trolü olabilir ve işlemleri doğrulama konusunda yardım edebilir. Kullanıcılar, OSWAP tokenlerını stake ederek Bridge Troll NFT’lerini alarak bu sürece dahil olabilir.

OSWAP hakkında daha fazlası, proje geliştirilmeye devam ettikçe topluluk ile paylaşılacak. Bu arada OpenSwap’tan gelen en son haberleri ve güncellemeleri takip etmek adına, platformun Twitter ve Medium hesaplarını takip edebilirsiniz.

Bu içerik sponsorludur.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar