Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64078.87
-4.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3151.2
-9.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.08
-10.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $561
-4.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

OpenSwap Troll Talks’un Yeni Bölümü Çıktı!

OpenSwap Troll Talks’un yeni bölümü sizlerle!

Clock
Paylaş
OpenSwap Troll Talks’un Yeni Bölümü Çıktı!

OpenSwap Troll Talks’un bir önceki bölümünde, kullanıcıların platformdan daha hızlı ve kolay yararlanmaları için çeşitli araçlar geliştirildiğinden bahsedilmişti. Bu kapsamda da OpenSwap DEX’in, DeFi için en iyi zincir üstü takas (swap) fiyatlarını nasıl sağladığına dair çalışmalar gerçekleştirildiği belirtilmişti.

728×90 muhabbit - OpenSwap Troll Talks’un Yeni Bölümü Çıktı!300x250 muhabbit - OpenSwap Troll Talks’un Yeni Bölümü Çıktı!

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Ayrıca platform, yeni geliştirdiği ilk temel teknolojilerinden biri olan Spot Fiyat Kuyruğu ve Hibrit Akıllı Yönlendiriciden (Hybrid Smart Router) yararlanarak hizmetlerini kullanıcılara sunmuştu.

Şimdi ise OpenSwap, Spot Fiyat Kuyruğu ile zincir içi takaslarda sıfır slipaj garantisi veriyor ve bunun kalıcı kayıpları azaltacağını söylüyor. Aynı zamanda Hibrit Akıllı Yönlendiricinin, AMM havuzlarındaki takas işlemlerini Likidite Kuyruğu ile birleştirerek kullanıcılara swap işlemlerinde kolaylık sağlanacağını belirtiyor. Böylece kullanıcılara zincirler arası likidite takaslarının, yakında piyasaya sürülecek olan Açık Zincirler Arası Protokol (Open Interchain Protocol) ile birlikte farklı zincirlerdeki tüm DeFi kullanıcıları için sorunsuz bir deneyim sunulacağından bahsediyor.

OpenSwap kullanıcıları Bridge Trolls kavramının Açık Zincirler Arası Protokolün merkezinde yer aldığını biliyorlar. Kullanıcılar işlem talepleri için protokolü izlerler ve bununla beraber farklı blok zincirlerinden fonların çekilmesini gerçekleştirmek için işlemleri doğrulama ve imzalama sorumluluğu ile görevlendirilirler.

Bu sistemde, platformun “Köprü Kasaları”, kullanıcıların fonlarını SAFU’da tutmak için yapılmıştır. Ayrıca minimum 1 “Mean Troll” ve 1 “Green Troll”ün imzalanmasını gerektiren dinamik bir çoklu imza düzenlemesine dayalı olarak piyasaya sürülmek üzere tasarlanmıştır.

OpenSwap yaptığı açıklamada Köprü Protokolü’nün, aşağıda yer alan faktörlere bağlı olabilecek bir “imza algoritması”na dayalı olarak imzalayanlar gerektireceğini belirtiyor:

  • İşlem Boyutu: İşlemin boyutu ne kadar büyük olursa, işlemi tamamlamak için o kadar çok imzalayan (Mean Troll ve Green Troll) gerekir.
  • Mevcut Tahvil: İmzalayanların mevcut tahvili, “Ortalama Troll”ün kümülatif tahvilinin işlem boyutunu aşması gerektiği varsayımı altında imza algoritması tarafından belirlenen bir faktör olabilir.

OpenSwap geliştirme ekibi, DeFi alanının kullanıcıları ve paydaşlarının karşılaşacağı kötü niyetli yazılım ve girişimlerin önüne geçmek adına “Açık Zincirler Arası Protokolü” tasarlıyor. Bu kapsamda da oluşturulan veya imzalanan herhangi bir kötü niyetli işlem, $OSWAP tokenlarının kaybolmasına neden olacak ve bunlar “Köprü Trolleri” olarak görevlerinden derhal askıya alınacak.

OpenSwap, yeni “Açık Zincirler Arası Protokolü” ve tek varlıklı köprü kasası tasarımının, sektör içinde benzer platformlar arasında, DeFi alanına dair yapılan çalışma ve gelişmelerden tamamen benzersiz olacağını dile getiriyor.

OpenSwap Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinmek İster misiniz?

OpenSwap, sıfır slipaj ve çok zincirli arbitraj fırsatlarında zincir üzerinde takas (swap) sağlayan dünyanın ilk DEX’idir. OSWAP’ın token ekonomisini daha iyi anlamak ve fikirler üretmek için topluluk üyeleri, bazı tartışmalara katılmaya teşvik ediliyor. OSWAP yatırımcıları, OpenSwap’ın Telegram grubuna katılarak, çekirdek ekip ile fikirlerini paylaşabilir.

OSWAP hakkında daha fazlası, proje geliştirilmeye devam ettikçe topluluk ile paylaşılacak. Bu arada OpenSwap’tan gelen en son haberleri ve güncellemeleri takip etmek için platformun Twitter ve Medium hesaplarını takip edebilirsiniz.

Bu içerik sponsorludur.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar