Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64303.24
-0.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3508.24
-0.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.39
-1.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584
-0.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Opera Web Tarayıcısından Kullanıcılara Emoji Müjdesi

Yat ile gerçekleştirilen iş birliği sayesinde Opera web tarayıcısı kullanıcıları artık emojilerden oluşan URL’lere ve domain’lere sahip olabilecek.

Clock
Paylaş
Opera Web Tarayıcısından Kullanıcılara Emoji Müjdesi

Opera web tarayıcısı emoji tabanlı URL oluşturmayı mümkün kılan platform Yat ile iş birliği gerçekleştirdi. Bu iş birliği sayesinde Opera kullanıcıları artık emojilerden meydana gelen URL’lere ve domain’lere sahip olabilecek.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

728×90 muhabbit - Opera Web Tarayıcısından Kullanıcılara Emoji Müjdesi300x250 muhabbit - Opera Web Tarayıcısından Kullanıcılara Emoji Müjdesi

Tüm işletim sistemlerindeki Opera’larda geçerli olacak yenilik Opera ve Yat ortaklığında gerçekleştirilen bir etkinlik ile kutlandı. Etkinlikte kullanıcılar ünlü NFT sanatçısı Fvckrender’in yedi NFT’si için bir hazine avı oyununda birbirleri ile yarıştı.

Teknoloji start-up’ı olan Yat’ın NFT projesi internet kullanıcılarının kişiselleştirilmiş emoji dizilerine sahip olmalarına ve bu dizileri dijital tanımlayıcılar ve cüzdan adresleri olarak kullanmalarına zemin hazırlıyor. Opera ise geçtiğimiz günlerde Crypto Browser Project isimli kripto paraların tarayıcıya entegrasyonunu işaret eden yeni projesinin beta sürümünü yayınladı.

Opera ve Yat iş birliği 901x600 - Opera Web Tarayıcısından Kullanıcılara Emoji Müjdesi
Opera ve Yat iş birliği

Opera artık kelimeler ile değil, emojiler ile arama yapıyor

Yat ile gerçekleştirilen iş birliği Opera kullanıcılarının internette kelime ya da harfler yerine, yalnızca emojileri kullanarak arama yapmasına olanak sağlıyor. Opera’nın Başkan Yardımcısı Jorgen Arnesen’e göre web tarayıcısının “emojileştirilmesi” yeni, kolay ve çok daha eğlenceli bir internet deneyiminin önünü açıyor.

Bu ortaklık, internetin çalışma biçiminde büyük bir paradigma değişikliğine işaret ediyor. Opera kullanıcıları bundan böyle .com’u ve hatta URL’lerde geçen diğer tüm kelimeleri yok sayabilir ve sadece emojileri kullanarak aramalarını gerçekleştirebilir.

Bu aramalar neticesinde web sitelerine entegre edilmiş emojiler kullanıcıları otomatik olarak “y.at/” sayfasında yönlendirecek. Teknoloji dünyasında yeni bir heyecan dalgasına yol açan ve Yats olarak bilinen Yat emoji web sitelerinin ilk kullanıcıları ünlü sanatçılar oldu.

Örneğin ünlü rapçi Lil Wayne’in (y.at/alien-musical note) isimli Yat sayfası kullanıcıları direkt olarak sanatçının plak şirketinin web sitesine yönlendiriyor.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar