Muhabbit

Orijinal DOGE NFT’si Tekrardan Satışa Çıktı!

Fakat farklı bir biçimde

Doge

Dogecoin

Geçtiğimiz günlerde 4 milyon $’a satılan orijinal DOGE NFT’si, ERC-20 tokenlarına bölünecek ve tekrardan satışa çıkacak!

Orijinal “meme”de yer alan Shiba Inu’nun sahibi Atsuko Sato, DOGE NFT’sini 1696.9 ETH karşılığında 12 Haziran tarihinde satışa çıkarmıştı. Sato, DOGE NFT’sini sanat odaklı merkeziyetsiz organizasyon PleasrDAO’ya 4 milyon $’a satmıştı.

PleasrDAO, satın alınan NFT’nin tam 16.969.696.969 ERC-20 tokenına ayrıldığını açıkladı ve 1 Eylül tarihinde bu parçaları satışa sunacağını belirtti. Satışa sunulacak ERC-20 tokenlarının ismi ise “$DOG” olarak belirlendi.

PleasrDAO’nun paylaştığı bir gönderiye göre, toplam $DOG arzının %20’si başlangıçta satın alınabilecek. Bu satış, açık kaynaklı akıllı sözleşme platformu Miso’da yapılacak.

Lansmandan sonra $DOG, fractional.art, Uniswap ve SushiSwap gibi merkeziyetsiz borsalar aracılığı ile alınıp satılabilecek.

Bunun yanı sıra $DOG yatırımcıları, gelecekte PleasrDAO topluluğu tarafından belirlenen bir tarihte yeniden açık artırmaya çıkarılacak olan NFT’nin değeri hakkında oy kullanabilecek.

PleasrDAO’nun bu adımına düzenleyici bir bakış açısıyla yaklaşacak olursak, parçalanmış NFT’ler ciddi bir şekilde gri alanda kalıyor. “Crypto Mom” olarak bilinen SEC üyesi Hester Peirce, Mart ayında NFT üreticilerine ve satıcılarına dikkatli olmaları konusunda uyardı:

NFT üretimi ve satışı yaparken, yatırım ürünü ve menkul kıymet olarak sayılabilecek bir şey üretmemeye dikkat edin.

DOGE Ünlülerin Radarında

Tenis yıldızı Naomi Osaka, 31 Ağustos tarihinde Bloomberg’e verdiği bir röportajda, DOGE ile ilgilendiğini ve bunun sonucunda kripto para yatırımı yapmayı düşündüğünü söyledi.

Osaka’nın menajeri kripto paralara yatırım yapmayı önermiş. Ancak sosyal medyada ve farklı platformlarda DOGE ile ilgili gördüğü haberler, Osaka’yı kripto para sektörü hakkında bilgi edinmeye yöneltmiş gibi görünüyor.

23 yaşındaki sporcu, son dört yılda art arda Grand Slam kazandı ve geçtiğimiz ayın sonlarında tokenleştirilmiş koleksiyon ürünleri geliştirmek için Tom Brady’nin Autograph platformu ile bir ortaklık anlaşması imzaladığını açıkladı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version