Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63404.14
2.47%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3477.67
1.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.75
-3.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.7
1.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Oyun Devi Square Enix, Oyunlarına NFT’leri Entegre Etmeye Başladı!

Şirket, 2022 yılı içinde oyunlarına, NFT’leri daha fazla entegre edeceğini açıkladı.

Clock
Paylaş
Oyun Devi Square Enix, Oyunlarına NFT’leri Entegre Etmeye Başladı!

Oyun devi Square Enix (SE), yayımladığı bir raporda, 2022 yılı içinde oyunlarına, NFT’leri daha fazla entegre edeceğini açıkladı.

Yönetimi altında 3 milyar dolarlık varlığa sahip bir Japon oyun geliştiricisi olan şirket, bu açıklaması ile kripto para sektöründe yer alan oyuncular için heyecan yarattı. Raporda, firmanın bu yılın ilk aylarında başlayan Shi-San-Sei Million Arthur oyununda NFT’lere adım attığı belirtiliyor. Atılan bu adımın başarısı, NFT’lerin oyun içerisinde daha fazla yer alacağının bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Firma ayrıca, yaptığı açıklama ile kendi tokenını çıkarmak, yönetmek ve yatırım yapmakla da ilgileneceğini ve geniş bir oyun ekonomisi yaratmaya başlayacağını öne sürdü.

Animoca İş Birliği Devam Ediyor

Bilindiği üzere SE, blockchain oyun alanındaki seçeneklerini keşfetmek için Web3 oyun ve metaverse risk sermayesi şirketi Animoca Brands ile birlikte çalışıyor. SE’nin ekosisteme daha da odaklanması ile iki firma arasındaki iş birliğinin artması bekleniyor.

Animoca’nın Yönetim Kurulu Başkanı Yat Siu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Square Enix’in blockchain oyunlarında bir dayanak oluşturmasına yardımcı olacağına inandığını belirtti.

“Square Enix uzun süredir blockchain oyunlarının potansiyelinden bahsediyor, bu yüzden onu piyasadaki geleneksel oyun devlerinin çoğundan daha iyi hale getiriyor.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar