BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Pakistan Bitcoin Madenciliği İçin Hükümet Fonu Kullanıyor!

Pakistan Hükümeti, BTC kazmaya başladı!

Yayın:

-

bitcoin

Pakistan’ın dört vilayetinden biri olan Khyber Pakhtunkwa (KP) hükümeti, geçtiğimiz hafta devlete ait iki Bitcoin madenci çiftliğinin açıldığını duyurdu.

Bu durum, bir hükümetin BTC madenciliği yapmak ve kâr etmek için kendi fonlarını kullanan ilk örneklerden biri oldu.

KP’nın IT kısmından sorumlu Başbakan Danışmanı Ziaullah Bangash, bu tür operasyonları destekleyen bir yasa tasarısının eyalet meclisinde kabul edildiğini söyledi.

Pakistan’ın Bitcoin’e karşı duruşu diğer ülkelerinkine benzer. Sektör, bürokrasi kısmında sıkışık kalmaya devam ediyor anca yerel yönetimler ve bireyler, eyaletin kasasına destek sağlayabilecek dijital para birimlerinin kabulüne yardımcı olmak için harekete geçti.

KP yönetimi bu konuda çalışmalara öncülük etmiş durumda. Doğal olarak soğuk ve dağlık bir bölge, Bitcoin madenciliğine yarar sağlayacaktır. Sonuçta Bitcoin ağında saniyede binlerce hesaplama yapan ve bu süreçte çok fazla enerji tüketip ısınan makineler, daha verimli çalışacaktır.

Geçen yıl, Bangash liderliğindeki KP Meclis yetkilileri, Pakistan’ın merkezi hükümetine, Bitcoin madenciliğini ülke genelinde yapılmasının yasallaştırılmasına yarar sağlayacak bir kararı onaylatmışlardı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler