BITCOIN

Pakistan Bitcoin Madenciliği İçin Hükümet Fonu Kullanıyor!

Pakistan Hükümeti, BTC kazmaya başladı!

Yayın:

-

Pakistan’ın dört vilayetinden biri olan Khyber Pakhtunkwa (KP) hükümeti, geçtiğimiz hafta devlete ait iki Bitcoin madenci çiftliğinin açıldığını duyurdu.

Bu durum, bir hükümetin BTC madenciliği yapmak ve kâr etmek için kendi fonlarını kullanan ilk örneklerden biri oldu.

KP’nın IT kısmından sorumlu Başbakan Danışmanı Ziaullah Bangash, bu tür operasyonları destekleyen bir yasa tasarısının eyalet meclisinde kabul edildiğini söyledi.

Pakistan’ın Bitcoin’e karşı duruşu diğer ülkelerinkine benzer. Sektör, bürokrasi kısmında sıkışık kalmaya devam ediyor anca yerel yönetimler ve bireyler, eyaletin kasasına destek sağlayabilecek dijital para birimlerinin kabulüne yardımcı olmak için harekete geçti.

KP yönetimi bu konuda çalışmalara öncülük etmiş durumda. Doğal olarak soğuk ve dağlık bir bölge, Bitcoin madenciliğine yarar sağlayacaktır. Sonuçta Bitcoin ağında saniyede binlerce hesaplama yapan ve bu süreçte çok fazla enerji tüketip ısınan makineler, daha verimli çalışacaktır.

Geçen yıl, Bangash liderliğindeki KP Meclis yetkilileri, Pakistan’ın merkezi hükümetine, Bitcoin madenciliğini ülke genelinde yapılmasının yasallaştırılmasına yarar sağlayacak bir kararı onaylatmışlardı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Muhabbit
Yorum Yap

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.

Exit mobile version