Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65378
-1.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3428.32
-4.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.38
-10.49%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.3
-1.96%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Pakistan, Ülkedeki Gençlere Yönelik, Blockchain Tabanlı Girişim Başlatıyor!

Ülke yönetimi, kripto paralar ve web3 hakkındaki bilgi tabanını genişletmek için adım atıyor.

Clock
Paylaş
Pakistan, Ülkedeki Gençlere Yönelik, Blockchain Tabanlı Girişim Başlatıyor!

Pakistan yönetimi, 1 milyon gencin blok zinciri tabanlı teknolojiler, kripto paralar ve web3 hakkındaki bilgi tabanını genişletmek için yeni bir girişim başlatıyor. Bu kapsamda yönetim, Başbakan’ın Gençlik Programı (PMYP) aracılığıyla Fasset ve JazzCash ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

728×90 muhabbit - Pakistan, Ülkedeki Gençlere Yönelik, Blockchain Tabanlı Girişim Başlatıyor!300x250 muhabbit - Pakistan, Ülkedeki Gençlere Yönelik, Blockchain Tabanlı Girişim Başlatıyor!

Pakistan’ın genç nüfusu arasında yerel dijitalleşmeyi ilerletme programı “Vizyonu 2025″e dayanan PMYP, bu hedefe doğru atılmış olan bir adım olarak görülüyor. 

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Pakistan Başbakanı’nın Gençlik İşleri Özel Asistanı Shaza Khwaja şunları söyledi:

“Gelecek için dijital beceriler gibi büyük ekonomik etkiye sahip alanlarda çalışmak Başbakanın vizyonudur. Bu, PMYP’nin Fasset ile ortaklığının temelini oluşturmaktadır. Umarım gençlerimiz bu fırsatı, nitelikli endüstri uzmanlarından öğrenmek ve ortaya çıkan fırsatlar dünyasından yararlanmak için kullanır.”

Fasset, küresel bir dijital varlık ağ geçidi olarak farkındalığı ve web3 eğitimini geliştirmeyi amaçladığını belirtiyor. Bu nedenle atılan bu adımın, Pakistan’daki gençlerin finansal okuryazarlığını dijital medya aracılığıyla ilerletmede çok önemli olacağı belirtiliyor. 

Fasset CEO’su Mohammad Raafi Hossain ise yeni girişim hakkında şu ifadelere yer verdi:

“Pakistan’ın yetenekli gençliğinin, doğru yapı taşlarıyla 100 milyar dolarlık potansiyel ekonomik büyümenin kilidini açabileceğine inanıyoruz.” 

Hossain ayrıca web3 alanındaki gelişmeler ile ilgili olarak şu ifadelere de yer verdi:

“Pakistan, dünyadaki Web3‘ü benimseyen ilk 3 ülke arasında yer alıyor. Buna ek olarak, konu, dijital varlıklar ve blok zinciri teknolojisi olduğunda dünyanın en iyi ve en parlak geliştiricileri, araştırmacıları ve bilim adamlarından bazılarına ev sahipliği yapıyor.”

Dev Şirketler Yeni girişimin Etkili Olacağını Belirtiyor

Pakistan’daki en büyük telekom şirketi olan JazzCash, 75 milyondan fazla müşterisi ile dev bir şirket olarak biliniyor. Oldukça etkili konumda olan şirket, finansal işlemleri kolaylaştırıcı olarak adlandırdığı girişimin, gündemi değiştireceğini belirtiyor.

Yapılan ortaklık ile ilgili açıklama yapan JazzCash CEO’su Murtaza Ali şunları söyledi:

“JazzCash, programın sonraki aşamaları için yapılması gereken her türlü işlemin finansman sağlayıcısı olmaktan gurur duyuyor. Finansal olarak dahil edilmiş bir Pakistan misyonumuzu ilerletmek için benzer düşünen kuruluşlarla ittifaklar kurmakla yakından ilgileniyoruz.”

Fasset ayrıca, Pakistan’ın dünya çapındaki en büyük serbest çalışan topluluklarından biri olduğu için ülkenin gençlerini talep edilen becerilerle donatmanın serbest çalışma ekonomisini geliştireceğine inandığını belirtiyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar