Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67624.06
-2.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3810.15
1.76%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.8
-5.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.9
-3.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Pantera Capital’in Kurumsal Bitcoin Yatırımcılarına Müjdesi Var!

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, kurumsal Bitcoin yatırımcıları için piyasaya yeni bir varlık fonu süreceklerini açıkladı.

Clock
Paylaş
Pantera Capital’in Kurumsal Bitcoin Yatırımcılarına Müjdesi Var!

MicroStrategy ile başlayan şirketlerin rezervlerini Bitcoin’e dönüştürme furyası hız kesmeden devam ediyor. Rezervlerini Bitcoin’e geçiren kurumsal şirketlerin başında gelen MicroStrategy’nin bir yıl içerisinde hisse senedi değerini %166 artırdığı bilinmekte. Bu artışla birlikte birçok kurumsal şirket rezervlerini Bitcoin için kullanıyor. Bunlardan belki de sonuncusu Nasdaq’ta işlem gören şirketlerden biri olan Marathon Patent Group oluyor.

1 milyon dolardan fazla varlığı yöneten, kripto para birimi fon yönetimi şirketi Pantera Capital de kurumsal şirketlerin Bitcoin furyasını fırsata çevirmenin bir yolunu bulduğunu açıkladı. Pantera Capital’in CEO ve kurucusu Dan Morehead, The Block’a verdiği röportajda, şirketin yeni varlık fonundan bahsetti.

Hâlihazırda bir Bitcoin ve ICO fonu yöneten Pantera Capital bu fonlardan sırasıyla %299 ve %500 civarında kâr sağladı. Kurumsal Bitcoin yatırımcılarına yönelik planladıkları yeni fonla birlikte kârlarının artması bekleniyor. Mevzu bahis fonun önümüzdeki birkaç ay içerisinde başlatılacağı, CEO Dan Morehead tarafından açıklandı.

Yeni fonun elinde birçok varlık sınıfı bulunduran kurumsal yatırımcılara uygun olacağının altını çizen Morehead, yeni varlık fonuyla birlikte bir dizi yeni Wall Street yatırımcısının markete gireceğinin öngörüldüğünü açıkladı. Morehead, markete girmesi beklenen veyahut düşünülen birkaç kurumsal yatırımcıdan da bahsetti. Union Square Ventures’in 250 milyon dolarlık yeni fonunun yaklaşık %30’unu kripto para endüstrisine yatırmasının beklendiğini ve sigorta devi Mass Mutual’in markete girerek bir dizi kripto para projesine yatırım yaptığını duyduklarını dile getirdi.

Kurumsal şirketlerin kripto para dünyasına merak salmalarıyla birlikte birçok kurumsal şirket ve vakıftan marketle alakalı bilgilendirme isteği aldıklarını açıklayan Morehead, ilerleyen dönemde lansmanını yapacakları yeni varlık fonlarıyla kurumsal yatırımcıların ihtiyaçlarını gözeteceklerini ekledi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

728×90 muhabbit - Pantera Capital'in Kurumsal Bitcoin Yatırımcılarına Müjdesi Var!300x250 muhabbit - Pantera Capital'in Kurumsal Bitcoin Yatırımcılarına Müjdesi Var!


Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar