Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67771.01
-3.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3776.28
1.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.16
-4.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593
-4.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Paribu CEO’su 2022 Yılını Değerlendirdi! 2023 Yılında Paribu’yu Neler Bekliyor?

2023 yılında Paribu’da ne gibi yenilikler olacak?

Clock
Paylaş
Paribu CEO’su 2022 Yılını Değerlendirdi! 2023 Yılında Paribu’yu Neler Bekliyor?

2020 ve 2021 yıllarında blok zincirinin merkeziyetsiz finansa kayması ve bu alandaki kurumların sayısının artmasıyla büyük bir yükseliş yaşanmıştı. Ancak bu durum kurumların borç alarak yaptıkları işlemler ve merkez bankalarının sıkılaşma politikası sonrasında tersine döndü. Dünya genelinde 2022 yılında yaşanan bu zor durumları Paribu CEO’su Yasin Oral değerlendirdi.

728×90 muhabbit - Paribu CEO'su 2022 Yılını Değerlendirdi! 2023 Yılında Paribu'yu Neler Bekliyor?300x250 muhabbit - Paribu CEO'su 2022 Yılını Değerlendirdi! 2023 Yılında Paribu'yu Neler Bekliyor?

2022 yılında birçok kötü olay yaşandı. Kripto para sektörleri saldırıya uğradı ve sürekli artan faiz, ayı piyasasının gelmesine sebep oldu. Konu hakkında açıklama yapan Oral şunları söyledi:

“Merkeziyetsiz ürünlerde güvenlik açıkları oldu, merkezi ürün ve şirketlerde ise büyük sorunlar yaşandı. Bu sebepler de kripto para piyasasının kötü etkilenmesine neden oldu. Merkezi tarafta özellikle şirketlerin iç denetim eksikliği ve kötü niyetli niyetli kişilerin etkisiyle sıkıntılar yaşandı. Bu da platformlarda daha fazla denetim ve regülasyon gereksinimini arttırdı.”

2022 kripto para sektörü için zor geçse de sektör gelişmeye devam etti. Özellikle merkeziyetsiz teknoloji hızlı bir şekilde gelişmeye devam etti. Oral konu hakkında şunları söyledi:

“2022 yılının en önemli olaylarından biri Ethereum’un sorunsuz bir şekilde yeni versiyona geçmesi oldu. 15 Eylül 2022 tarihinde Ethereum topluluğu ağın korunması ve işlemesi için gerekli proof of work (iş kanıtı) sisteminden daha teknolojik ve az enerji harcayan proof of stake (hisse kanıtı) sitemine geçiş yaptı.”

2022 yılının NFT’lerin kullanım alanının genişlediği bir yıl olarak göre Oral, hayatın her kesiminden ve her sektörden büyük oyuncuların NFT alanına yöneldiğine dikkat çekti. Oral, özellikle video oyunları, eğlence, müzik, moda ve spor gibi alanlarda NFT’nin kullanılmasıyla NFT’nin bilinmeyen bir kavram olmaktan çıkıp hayatın bir parçası haline geldiğini de vurguladı. 2022 yılında oyun sektörünün de büyük oranda geliştiğini açıklayan Oral, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Oyun sektörünün blok zincirine adapte olmasıyla P2E (oynadıkça kazan) gibi dinamiklerin çıkmasına sebep oldu. Oyun sektörün tekrar hareketlenmesiyle yatırımcılar ve geliştiriciler bu alana yöneldi. Büyüme istikrarını koruyabilen tek alan oyun sektörü oldu. Sektörün büyümesi ile de P2E için gerekli olan blok zinciri ağları da gelişti. Blok zinciriler oyunlar aracılığıyla işlem hacmini ve kullanıcı sayısını arttırdı.”

Paribu Yasin Oral Fortune Turkiye 900x600 - Paribu CEO'su 2022 Yılını Değerlendirdi! 2023 Yılında Paribu'yu Neler Bekliyor?

Paribu CEO’su Yasin Oral 2023 Beklentilerini Açıkladı

2023 yılının 2022 yılındaki krizin etkisiyle başlayacağını belirten Oral, 2023 yılında güven oluşturan bir temelin atılacağına inandığını belirtti. Oral, konu hakkında şunları söyledi:

“Bu tarz ayı piyasası dönemlerinde fiyatların dengelenmesi ve piyasa temellerinin atılması olasıdır. Bu dönemlerde temel inovasyon durmaz hatta daha da hızlanır. 2023 yılında birçok regülasyon yapılmasını bekliyorum. Özellikle merkezi yapılar ve stablecoinler hakkında kanuni düzenlemelerin yurt dışında ve ülkemizde yapılmasını bekleyebiliriz. Avrupa Birliği de bu konuda yasal düzenlemeler yapmaya başladı ve 2024 yılında uygulamaya sokacak.”

2023 Yılında Paribu’yu Neler Bekliyor?

2017 yılında kullanıma açılan Paribu, 7/24 kesintisiz kripto para işlemi ve TL yatırma çekme işlemi sunuyor. Platformun kullanıcı sayısı çoktan 6 milyona yaklaştı. Şirketin CEO’su Yasin Oral, 2023 yılını Paribu açısından da değerlendirdi.

2023 yılında merkeziyetsizlik üzerine olan projeleri devam ettireceklerini belirten Oral, teknoloji alanına yatırım yapacaklarını ve ekibi genişleteceklerini belirtti. Konu hakkında Oral şunları söyledi:

“30 milyon dolarla kurduğumuz Paribu Ventures ile yatırımlara devam edeceğiz. Şu anda 15’den fazla yatırımımız var. 2023 yılında da yatırımlarımız artarak devam edecek. NFT’leri kapsayan Paribu Cineverse gibi projelere merkeziyetsizlik ve teknolojik destek vermeye daha fazla odaklanacağız. 2023 yılına Paribu kullanıcılarını borsa dışında da farklı ürünler ile de tanıştıracağız ve insan hayatına daha fazla dokunacağız.”

Kültür ve sanata da destek veren Paribu, değerlerin korunması ve geliştirilmesi için sorumluluk almaya devam edeceğini belirtiyor. Oral, 2023 yılında daha fazla iş birliği kuracaklarını ve kültür sanat alanına daha fazla destek vereceğini belirtti.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar