Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67241.78
0.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3474.48
-0.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.8
7.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.5
-0.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Paxos Stablecoin’leri, Ocak 2024’te Solana Blok Zincirinde!

Clock
Paylaş
Paxos Stablecoin’leri, Ocak 2024’te Solana Blok Zincirinde!

Paxos, stablecoin ihraç (basım) operasyonlarını Solana’da genişletmek için New York Finansal Hizmetler Departmanından (DFS) resmi onay aldı. Bu gelişme, Paxos’u, düzenleyici uyumlulukta lider bir konuma taşıyacak önemli bir adım.

Paxos’un, 17 Ocak 2024 tarihinde başlatmayı planladığı Solana blok zincirine genişleme girişimi, hem New York Finansal Hizmetler Departmanı (DFS) ile olan ilişkisini güçlendirebilir hem de sektörde Circle ve Tether gibi önemli rakiplerle daha kolay başa çıkmasını sağlayabilir.

728×90 muhabbit - Paxos Stablecoin'leri, Ocak 2024'te Solana Blok Zincirinde!300x250 muhabbit - Paxos Stablecoin'leri, Ocak 2024'te Solana Blok Zincirinde!

2018’de yılında Paxos, ilk stablecoin’i olan ve daha sonra 2021’de USDP olarak yeniden adlandırılan Paxos Standard için New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (DFS) onay almıştı. Görüldüğü gibi Paxos’un DFS ile doğrudan iş birliği içinde olması ve mevzuata uyumlu hareket etmeye odaklanması, şirketi diğer rakiplerinden önemli ölçüde ayırıyor. ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan USDP ise, şu an Ethereum üzerinde çıkarılıyor.

Paxos Strateji Başkanı Walter Hessert, yaptığı açıklamada; Solana blok zincirine genişlemelerinin, stablecoin’lerin günlük tüketiciler için daha geniş bir erişilebilirlik sağlamak adına önemli bir adım olduğunu belirtti. USDP’yi Solana’ya entegre ederek, herkesin güvenilir stablecoin’leri kolayca almasını ve kullanmasını amaçladıklarını vurguladı.

Paxos, BUSD yerine artık PYUSD ile ilerliyor

Kripto para sektörünün zorlu geçen şu son dönemlerinden Paxos da etkilendi. Özellikle, Binance ile beraber geliştirdikleri ilk stablecoin BUSD, belirsiz rezerv desteği ve BUSD’nin sentetik bir versiyonunun üretildiği iddiaları nedeniyle sorunlar yaşadı. En son, New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın (DFS) Paxos’a BUSD ihracını durdurma talimatı vermesi ile bu iş birliği, Paxos’un gelirinin %95’inden fazlasını kaybetmesine neden oldu. BUSD ile ilgili sorundan sonra Paxos, PayPal ile iş birliği yaptı ve yeni bir stablecoin olan PYUSD’yi duyurdu.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar