Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $58648.47
4.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3299.15
2.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.81
1.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399.9
0.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

PayPal Da Aynı Vergilendirme Girişimini Destekliyor!

PayPal, daha önce Coinbase tarafından desteklenen vergilendirme şirketi Taxbit’e yatırım yaptığını açıkladı.

Clock
Paylaş
PayPal Da Aynı Vergilendirme Girişimini Destekliyor!

PayPal Holdings Inc.’in startup kolu, kripto para vergilendirilmesi üzerine çalışan Utah merkezli teknoloji şirketi Taxbit’e yatırım yaptığını açıkladı. Daha önce Coinbase tarafından da desteklenen Taxbit’in genel müdürü ve kurucusu Austin Woodward, PayPal’ın yatırımının miktarı hakkında bir bilgi vermedi. Ancak gelen yatırım ile ekibini büyüteceğini, işleri genişleteceğini ifade etti. Ayrıca verdiği bir röportajda da şirket hedeflerinden şu şekilde bahsetti:

Binance BannerBinance Banner

“Uluslararası olmak, bulmacanın büyük bir parçası.”

Taxbıt genel müdürü ve kurucusu Austın woodward


2017 yılında muhasebeciler, vergi avukatları ve yazılımcılar tarafından kurulan Taxbit, kripto para borsaları, piyasa yapıcıları gibi çeşitli şirketlerle çalışıyor. Şirketlerin kullanıcılarına vergi formları vermesini ve yatırımcıların kripto paralarından ötürü ne kadar vergi vermek durumunda olduğunu hesaplamalarını sağlayan bir yazılım geliştirdi.

Kurucu Woodward Taxbit’in, yıl boyunca kripto para kullanan tüketicilerin vergilerini optimize etmeye yarayabileceğini savunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde vergi amaçlı menkul kıymet olarak görülmeye başlanan ve SEC’in radarına giren kripto para birimlerinin vergilendirilmesi, benimsenme açısından önemli bir noktada.

Geçtiğimiz 2020 yılının sonlarına doğru kripto para dünyasına giriş yapan PayPal’ın yeni yatırımı, yatırımının Amerikan hükümeti ve düzenlemelerle yakından ilişkili olduğu bilinen Coinbase ile aynı şirkete yapması, Amerika’daki düzenleyici kurumların yakında yeni düzenlemelerle geleceğini düşündürüyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar