Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60073.12
2.62%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3204.15
1.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.17
0.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $537.8
0.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

PayPal, Stablecoin Çıkardı! ABD Kongre’si Düzenleme Konusunda Bastırdı

Clock
Paylaş
PayPal, Stablecoin Çıkardı! ABD Kongre’si Düzenleme Konusunda Bastırdı

Online ödeme sistemi PayPal, dolara endeksli PayPal USD’yi (PYUSD) çıkardığını duyurdu.

Kullanıcıların, bugün itibarıyla PayPal ve uyumlu diğer cüzdanlar arasında PYUSD transfer ve ödemeleri yapabileceği ve PYUSD ile fon ya da desteklenen diğer kripto paraların alım satımlarını yapabileceği bildirildi.

728×90 muhabbit - PayPal, Stablecoin Çıkardı! ABD Kongre'si Düzenleme Konusunda Bastırdı300x250 muhabbit - PayPal, Stablecoin Çıkardı! ABD Kongre'si Düzenleme Konusunda Bastırdı

Tether CTO’su: Tether’i etkilemez

Tether’ın CTO’su Paolo “USDT üzerinde herhangi bir etki beklemiyoruz” dedi. Bunun nedenini ise Tether’ın ABD’de hizmet vermemesine bağladı. Ancak, PYUSD’nin uluslararası piyasalarda başlatılması durumunda, kripto endüstrisi için genel olarak olumlu olacağını, endüstrinin daha da büyümesine ve mantıklı düzenlemelerin teşvik edilmesine yardımcı olacağını belirtti.

Ardonio, PYUSD’nin Tether’ın rekabetine etkisi olabileceğini belirterek, “Bu, özellikle ABD’ye odaklanan ekibimizin rekabetinde ek bir azalmaya yol açabilir” dedi. Ayrıca, Tether’ın gelişmekte olan pazarlara ve gelişmekte olan ülkelere odaklandığına vurgu yaptı.

PYUSD’nin Circle’ın USDC’sine etkisi henüz net değil. Enclave Markets’in CEO’su David Wells, PYUSD’nin Paxos tarafından ihraç edilen bir stablecoin olduğunu ve USDC ile benzer müşteri kesimleriyle rekabet edeceğini söyledi. Ancak PYUSD’nin tam olarak USDC ile rekabet edebilmesi için kripto para borsalarında listelenmesi gerekeceğini de belirtti. Circle ise konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı.

ABD Kongre’si özellikle stablecoin’ler için acil düzenleme istiyor

Yaklaşık iki hafta önce Finansal Hizmetler Komitesi’nde kabul edilen stablecoin yasa tasarısına istinaden, bugün yeni bir açıklama yapan Komite Başkanı Cumhuriyetçi Kongre üyesi Patrick McHenry, kripto paralar ve stablecoin’ler için artık daha açık ve net düzenlemelerin getirilmesi gerekliliğine vurgu yaptı.

“Daha açık ve net düzenlemeler ve yatırımcıların korunması zorunluluk haline gelmiştir. Kongre’nin artık, özellikle stablecoin’ler için bir dijital varlık yasası çıkarması bugün çok daha önemlidir. Artık bu iş bitmeli…”

Tether, dünyanın ilk ve en büyük stablecoin’i olarak önemli bir konuma sahip. Toplam arzı 84 milyar token’ı aşmış durumda. USDC ise toplam arzı 24 milyar token’ı geçerek, USDT’den sonra geliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberler

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar