Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64261.98
-0.80%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3507.65
-0.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.41
-0.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.2
-0.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

PayPal’dan Dev Adım! PayPal Coinbase’in TRUST Ağına Katıldı!

PayPal, popüler kripto para borsası Coinbase ile ortaklık masasına oturarak, Coinbase’in liderliğindeki TRUST ağına katıldı.

Clock
Paylaş
PayPal’dan Dev Adım! PayPal Coinbase’in TRUST Ağına Katıldı!

Dünyanın en büyük ödeme platformlarından biri olan PayPal şirketinden kripto para sektörüne yönelik dev adım geldi. PayPal, kripto para sektöründeki mevzuata uygunluk noktasında popüler kripto para borsası Coinbase ile ortaklık masasına oturarak, Coinbase’in liderliğindeki TRUST ağına katıldı.

728×90 muhabbit - PayPal'dan Dev Adım! PayPal Coinbase'in TRUST Ağına Katıldı!300x250 muhabbit - PayPal'dan Dev Adım! PayPal Coinbase'in TRUST Ağına Katıldı!

Bu ortaklıkla birlikte TRUST ağı ile PayPal, Banka Gizliliği Yasası tarafından ABD finans kurumlarının gerektirdiği Seyahat Kuralı’na (Travel Rule) uyumu artırmak için sektör odaklı çalışmalar yürütecek.

Paypal’ın da Eklenmesi ile Birlikte TRUST Ağına Katılan Şirket Sayısı 38’e Ulaştı!

paypal 1 1200x600 - PayPal'dan Dev Adım! PayPal Coinbase'in TRUST Ağına Katıldı!

TRUST ağı 2022 yılının Şubat ayında kurulduğunda TRUST ağı üzerinde sadece 18 şirket üyeliği bulunurken, şu an Paypal’ın da eklenmesi ile birlikte TRUST ağına dahil olan şirket sayısı 38’e kadar ulaşmış oldu. TRUST ağı üzerinde bulunan şirketler arasında Coinbase, Paxos, Circle, Kraken ve Robinhood gibi popüler şirketler de yer alıyor.

Popüler kripto para borsası Coinbase, konuyla ilişkili olarak 22 Ağustos 2022 Salı günü yaptığı açıklamasında şu ifadelerde bulundu:

“PayPal’ın TRUST ağına eklenmiş olması, TRUST’ın Seyahat Kuralı uyumluluğunda sektör odaklı çözüm için büyük önem taşıyor.”

Konuyla ilişkili olarak Trust ağı üyeliği bulunan Circle ise şu açıklamalarda bulundu:

“Dijital ödeme lideri PayPal’a öncelikle hoş geldiniz diyelim ve Travel Rule Universal Solution Technology (TRUST) ağı için büyük bir gün olduğunu da söyleyelim. Müşteri gizliliğini ve güvenliğini korumakla Seyahat Kuralı uyumluluğunu dengelemeye yönelik sektör odaklı çözümümüz artık 38 üyeye ulaştı.”

Circle

İlginizi Çekebilir: PayPal, San Francisco Ofisini Kapatıyor!

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar