Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59960.06
2.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3198.88
1.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.06
0.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.4
-0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

PayPal’ın Stablecoin’i PYUSD, SEC tarafından Soruşturma Altında!

SEC’in, Paypal’ın PYUSD stablecoin’ini araştırmaya başlamasıyla şirket yeniden gündemde.

Clock
Paylaş
PayPal’ın Stablecoin’i PYUSD, SEC tarafından Soruşturma Altında!

PayPal, henüz birkaç gün önce Birleşik Krallık’ta kripto para hizmetleri sunmak için düzenleyici onayı almıştı. Ancak SEC’in, Paypal’ın PYUSD stablecoin’ini araştırmaya başlamasıyla şirket yeniden gündemde.

Son mali raporlarında PayPal, SEC’den PYUSD ile ilgili belgeleri paylaşma talebi aldıklarını açıkladı ve SEC ile iş birliği yaptıklarını garanti etti.

728×90 muhabbit - PayPal'ın Stablecoin'i PYUSD, SEC tarafından Soruşturma Altında!300x250 muhabbit - PayPal'ın Stablecoin'i PYUSD, SEC tarafından Soruşturma Altında!

SEC’nin bilgi talepleri için gönderdiği mahkeme celplerinin esas olarak kanıt toplamak için olduğunu ve işlerde herhangi bir yanlışlık ya da yasal işlem olduğunu göstermediğini bilmek önemli. Yani, SEC’nin şirketlerden bilgi talep etmesi herhangi bir suç işledikleri ya da yasal bir sorunla karşı karşıya oldukları anlamına gelmiyor. Bu sadece SEC’nin bilgi toplama sürecinin bir parçası.

Bu soruşturma, bir açıdan düzenleyicilerin stablecoin’lere daha fazla odaklandıklarını da gösteriyor. Düzenleyiciler artık daha somut kanıtlar ve stablecoin’lerin çalışma mantığı ve nasıl çalışması gerektiği konusunda daha fazla netlik istiyor.

Hatırlayacağınız gibi 2023 Ağustos ayında PayPal ve Paxos ortaklaşa çıkardıkları PYUSD’yi tanıtmıştı. Bu gerçekten büyük bir olaydı çünkü ilk kez büyük bir finans şirketi bir stablecoin oluşturuyor ve piyasaya sürüyordu. Bu durum ilk zamanlarda Washington’daki büyük teknoloji şirketlerinin dijital paralara hakim olmasıyla ilgili endişelere de yol açtı.

Stablecoin’ler SEC Radarında

Ancak Ethereum tabanlı yeni stablecoin PYUSD tam olarak yükseliş gösteremedi. Piyasada şu an sadece 159 milyon civarında PYUSD coin var ve bu da bir PayPal ürünü için az bir miktar. Fakat, yine de düzenleyiciler piyasadaki kaos ve belirsizlikler yüzünden stablecoin’ler konusunda sert ve temkinli davranıyor.

SEC daha önce de Binance’e karşı yasal işlem başlattığında Paxos tarafından çıkartılan BUSD için kayıt dışı menkul kıymet yorumunu yapmıştı. Ancak Paxos, BUSD’nin bir menkul kıymet olmadığını ve bu iddialara karşı kendini savunmaya hazır olduğunu belirtti. PayPal’ın SEC’in soruşturması altına girmesiyle beraber, bir süredir diken üstünde olan büyük teknoloji şirketleri şimdi stablecoin’ler konusunda daha endişeli.

Son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar