Muhabbit

Ünlü Analist Peter Brandt: XRP 5 Kuruş Etmez

Her şeyiyle manipüle edilmiş bir ürün.

xrp brandt

Tecrübeli kripto para yatırımcısı Peter Brandt’e göre XRP 5 kuruş bile etmez. XRP’nin ücretsiz olarak dağıtmaktan başka bir işe yaramayacağını vurgulayan Brandt, Ripple Labs’a taş attı.

Brandt’in yorumları kripto para topluluğu tarafından oldukça büyük ilgi ve saygı görmekte. Paylaştığı bir tweetin altına gelen bir “XRP Giveaway”ine yorum olarak Brandt, bir coinin bedavaya dağıtılıyor olmasının aslında fiyatı adına bir gösterge olduğunu belirten bir yorum paylaştı.

Amazon’da satılan bir numaralı ticaret kitabı olan “Profesyonel Bir Emtia Tüccarını Günlüğü”nün yazarı olan Brandt, XRP’nin grafiğini incelediğinde manipüle edilmiş bir grafik ve üründen başka bir şey görmediğini belirtmişti.

XRP grafiği manipüle edilmiş bir grafiğin bütün özelliklerini taşıyor.

Bu noktada geçmişte manipüle edilmiş ürünlerin onlara sahip olan kişiler için hiçbir zaman iyi bitmediğini belirten Brandt, “XRP Hodler”larını ciddi bir şekilde uyarmakta.

Konu XRP’ye Gelmişken

XRP kripto para piyasasındaki en büyük piyasa değerine sahip 3’üncü para birimi olarak yerini korumakta. Yani bakıldığında marketin en önemli oyuncularından birisi konumunda. Merkeziyetsiz olmadığı konusunda sürekli eleştiriler alan XRP tokeni, Ripple Labs’ın bir ürünü. Bunların yanında her ayın başında kilitli tokenlerin açılıp piyasaya salınması ile XRP dolaşım miktarındaki artışın, fiyatın yükselmesinin önündeki en büyük engel olduğunu belirtenler de bulunmakta.

Bir diğer nokta ise Jed McCaleb. Kendisi 2013 yılına kadar Ripple’da CTO’luk görevini üstlenmişti. Aynı zamanda kendisi MtGox’un da yaratıcısı. Ripple ile aralarındaki anlaşma gereği McCaleb halen düzenli olarak Ripple’dan XRP ödemesi almakta. Bu zamana kadar da toplam 1 Milyar’dan fazla XRP satmış durumda. Ek olarak Ripple, Moneygram ile gerçekleştirdikleri ortaklık için bile kuruma 11,000,000 $ karşılığı XRP vermiş.

Yeni açıklanan Forbes Dünya Zenginleri listesine göre de eski Ripple CEO’su Chris Larsen, dünyanın en zengin 50 kişisi arasına girmiş durumda. Dünyanın farklı yerlerindeki ödeme sağlayıcılarla neredeyse her gün yeni anlaşmalar yapan Ripple, çözümleri için XRP kullanmıyor. Hergün büyüyen Ripple’ın yanında XRP yerinde sayıyor ya da değer kaybediyor.

Konu XRP olunca ben de Brandt gibi, konuşulacak ya da masaya yatırılacak çok fazla şey olduğuna inanıyorum.

Siz XRP’nin marketteki durumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Son Yazılar

Exit mobile version