Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62423.98
5.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3329.84
4.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.99
4.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.6
3.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Peter Schiff: Grayscale’in Bitcoin Spot ETF’si Bitcoin için Olumsuz Etki Yaratabilir!

Ayrıca mahkeme sadece SEC’nin bu başvuruları reddetme nedenlerini geçersiz buldu. Henüz onaylanan bir GBTC spot Bitcoin ETF’si yok.

Clock
Paylaş
Peter Schiff: Grayscale’in Bitcoin Spot ETF’si Bitcoin için Olumsuz Etki Yaratabilir!

SEC ve Grayscale arasında neler olmuştu, önce çok kısa bir özet geçelim:

Grayscale, Bitcoin Trust’ı tezgah üstü piyasalardaki konumundan borsada işlem gören bir fona yani ETF’e dönüştürmek istemişti. Fakat başvurusu, SEC tarafından ürünün “hileli, manipülatif eylem ve uygulamalarla mücadele edecek donanıma sahip olmadığı” gerekçesiyle reddedildi.

728×90 muhabbit - Peter Schiff: Grayscale'in Bitcoin Spot ETF'si Bitcoin için Olumsuz Etki Yaratabilir!300x250 muhabbit - Peter Schiff: Grayscale'in Bitcoin Spot ETF'si Bitcoin için Olumsuz Etki Yaratabilir!

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein ise hakkını aramak için SEC’ye dava açmıştı. İşte bugün o mahkeme sonuçlandı ve ABD Temyiz Mahkemesi Yargıcı Neomi Rao, Grayscale’in inceleme talebini onaylayarak ve SEC’in GBTC başvurusunu daha önce reddetmesini geçersiz kılarak, durumu tersine çevirdi.

Haberin ardından kripto para yatırımcıları, Grayscale’in SEC’ye karşı kazandığı bu dava üzerinden kutlama moduna girdiler. Piyasa yeşil mumları gördü, ancak bazı uzmanlar endişelerini dile getirdi. Bu uzmanlardan biri de Peter Schiff.

Amerikalı borsacı ve finans yorumcusu olan Peter Schiff, aynı zamanda Bitcoin eleştirmeni ve altın savunucusu olarak da tanınıyor. Sosyal medya platformu X’te Schiff, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) spot ETF geçişinin olası sonuçlarına ilişkin endişelerini dile getirdi. Ona göre bu gelişme Bitcoin’in piyasa dinamiklerine gölge düşürebilir.Peki bu dava sonucu ne anlama geliyor?

Mahkeme sadece SEC’nin bu başvuruları reddetme nedenlerini geçersiz buldu. Henüz onaylanan bir GBTC spot Bitcoin ETF’si yok. Sonuç olarak, Grayscale ve SEC arasındaki dava, kripto para piyasaları için önemli bir gelişme olarak dikkat çekti. Ancak Yargıç Rao’nun kararı, Grayscale’in lehine bir adım olarak kabul edilse de, bu durumun spot Bitcoin ETF’lerinin kesin listelenmesini garantilemediğini unutmamak gerekiyor. Peter Schiff’in görüşleri ise konunun daha geniş bir perspektiften ele alınması için dikkate değer.

Schiff neden GBTC’nin spot ETF’ye dönüşmesinin Bitcoin için sorun yaratabileceğine inanıyor?

Schiff, GBTC’nin yeni statüsüyle birlikte yatırımcıların Bitcoin satışlarını artırabileceğini öne sürüyor. Bu durumun da Bitcoin’in piyasadaki dolaşım arzını artırarak, değerini olumsuz yönde etkileyebileceğini söylüyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar