Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51576.87
1.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3025.89
3.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.79
3.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $380.1
1.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Petro (PTR) Listelenmeye Başladı! Mı Acaba?

Clock
Paylaş
Petro (PTR) Listelenmeye Başladı! Mı Acaba?

Venezuela’nın devlet destekli token’ı Petro (PTR), özellikle Devlet Başkanı Nicolas Maduro tarafından yaygınlaştırılma çabasında. Ancak bu yaygınlaşmanın sadece Venezuela içerisinde olması tercih ediliyor.

Ülkenin Amerika Birleşik Devletleri’ne karşı takındığı bağımsız tavır nedeniyle Petro (PTR)’nun dışarıya açılma gibi bir ihtimali yok. Ancak arada sırada durumu bilen bazı girişimciler bunu kendi çıkarları doğrultusunda kullanmak için Petro adında token’ları özellikle Amerika merkezli borsalarda listeletiyor.

Geçtiğimiz günlerde de New York merkezli bir kripto para borsasında Venezuela’nın meşhur dijital parası Petro (PTR) ile aynı isimli ve kısaltmalı bir token listelendi. Gerçekte Venezuela’nın dijital parası ile uzaktan yakından alakası olmayan token’ın arkasında kim olduğu veyahut ne amaçla piyasaya sürüldüğü şu an için bilinmiyor.

Şu anda 7 yerel kripto para borsasıyla birlikte Platforma Patria ve PetroApp adındaki iki devlet platformunda işlem gören Petro (PTR), yakın zamanda uluslararası platformlarda yer almayı planlamıyor.

Ancak geçtiğimiz günlerde olduğu gibi bazı aynı isimli token’ların durumdan istifade etmek amacıyla listelenmesi yakın ve uzak gelecekte de gerçekleşebilir. Sonuçta her zaman kolaya kaçan veyahut insanları yanlış yönlendirerek para kazanmaya, dolandırmaya çalışacak insanlar olacaktır.

Binance BannerBinance Banner

Petro Canlandırma Çalışmalarına Devam!

Devlet Başkanı Nicolas Maduro başta olmak üzere neredeyse tüm Venezuela yetkilileri ülkenin dijital para birimi Petro’nun yükselmesi, yaygınlaşıp benimsenmesi amacıyla çalışıyor.

Bu amaç uğrunda çeşitli yaptırımlar da söz konusuydu. Örneğin Venezuela aktarmalı uçakların yakıt alımı için Petro (PTR) kullanması şart koşulmuştu. Vatandaşların Petro ile petrol alımlarında belirli bir miktarda yardım yapılacağı açıklanmıştı. Başta memur maaşları olmak üzere birçok maaşın Petro ile ödenmesi kararlaştırılmıştı. Son olarak da 335 belediyenin 305’inde vergilerin Petro ile toplanmasına karar verilmişti.

Petro ile ilgili haberler için; Petro Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar