Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70231.99
-0.98%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3793.75
3.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.2
3.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $618.7
3.58%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Philadelphia Kendi Blok Zinciri Girişimini Başlattı!

Blok zinciri teknolojisinin belediye yönetimine nasıl entegre edileceği merak konusu oldu!

Clock
Paylaş
Philadelphia Kendi Blok Zinciri Girişimini Başlattı!

Philadelphia Şehri Baş İnovasyon Sorumlusu Mark Wheeler, Twitter üzerinden bir duyuru gerçekleştirdi.

https://twitter.com/Wheelmrk/status/1457744158987362307
mark wheeler twıtter

Wheeler, pazartesi günü blok zincir teknolojisini şehir yönetimine getirme girişimini duyurdu. Proje, blok zinciri ve akıllı sözleşmeler alanında çalışan insanları davet ediyor. Çünkü herhangi bir şehir yönetiminde blok zinciri ve akıllı sözleşmeler kullanılmadı. Bu tarz fikirleri geliştirecek, kripto para teknolojisinin belediye yönetimi içinde yararlı olabileceğini düşünen adaylarla iletişime geçmek isteyen Wheeler, Belediye Başkanı Francis Suarez’in maaşını Bitcoin olarak alması ve şehre ödenen vergiler için başlatılan “token” projesinin ilham olduğunu söyledi.

728×90 muhabbit - Philadelphia Kendi Blok Zinciri Girişimini Başlattı!300x250 muhabbit - Philadelphia Kendi Blok Zinciri Girişimini Başlattı!

Şehrin web sitesinde; Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin teknik incelemesi, Vitalik Buterin’in Ethereum teknik incelemesi, Andreessen Horowtiz konuştuğu 21 dakikalık bir tanıtım videosu ve Web3’e bağlantı içeren kripto paralar hakkında bilgi veren bir arka plan bölümü bulunmaktadır.

Wheeler, StateScoop’a verdiği bir röportajda şunları söyledi:

Blok zincirinin kullanım durumlarını iyi bir şekilde araştırmak ve şehre uygunsa uygulamak istiyoruz. Blok zinciri teknolojisi ile şehir daha iyi bir hale geliyorsa bu konularda araştırmaları artırarak fikir edinmeye çalışmalıyız. Web sitesinin amacı da bu.

Kripto para alanında inovasyon yapan belediyeler yavaş yavaş artmaya başladı. Yeni seçilen NYC Belediye Başkanı Eric Adam, kripto paraların devlet okullarında öğretileceğini umduğunu söyledi. Suarez’den sonra Tampa Belediye Başkanı Jane Castor, bir sonraki maaş çekini Bitcoin olarak da kabul etmeyi planlıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar