Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61899.54
1.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2991.75
0.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.61
-0.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $543.9
0.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Piyasalar Yangın Yeri! Düşüş Ne Kadar Sürecek?

Dün gece yaşanan petrol ve kripto para piyasalarında yaşanan düşüş yeni bir panik havası yaratttı.

Clock
Paylaş
Piyasalar Yangın Yeri! Düşüş Ne Kadar Sürecek?

Dün gece başlayan düşüşler ile birlikte piyasalarda ciddi bir panik havası hakim durumda.

Oluşan anlaşmazlık sonucunda petrolde başlayan düşüş sabah saatlerinde neredeyse yüzde 32 seviyelerine kadar dayandı. Brent petrol, 30 $ seviyelerine kadar çekilirken şu sıralar Aramco ise 27 dolardan işlem görmekte.

728×90 muhabbit - Piyasalar Yangın Yeri! Düşüş Ne Kadar Sürecek?300x250 muhabbit - Piyasalar Yangın Yeri! Düşüş Ne Kadar Sürecek?

Benzer bir düşüş gece saatlerinde kripto para piyasalarında da oluşmuş durumda. Bitcoin fiyat Binance üzerinde 7,675 $ seviyelerine kadar inmiş durumda. Şu sıralarda ise 7919 $ seviyelerinde işlem görmekte. Bitcoin’in düşüşü ile birlikte altcoinler de düşüşten fazlasıyla nasibini almış görünüyor.

Geçtiğimiz haftalarda 285 $ seviyelerinin üzerini zorlayan bir Ethereum (ETH) performansı izlemiştik. Fakat dün geçe yaşanan düşüş ile birlikte Ethereum 190 $ seviyelerinin kapısını tekrardan çalmış bulunuyor. An itibariyle ise de Ethereum 206 $ seviyelerinde işlem görmekte.

Neredeyse bütün kripto para piyasasının düşüşten etkilendiğini söylemek yanlış olmayacaktır. İlk 10 kripto paranın düşüş sonrası anlık fiyatları ise yukarıdaki gibi. Düşüş ile birlikte BİtcoinSV (BSV) tekrardan 200 $ seviyelerinin altına düşmüş durumda. Geçmişte yaşadığı büyük yükseliş ile birlikte kripto para, 400 $ seviyelerinin üzerine çıkmayı başarmıştı. Fakat o seviyelerden neredeyse yüzde 50’lik bir düşüş gelmiş görünüyor.

Benzer bir düşüş de Avrupa piyasasından gelmiş görünüyor. İngiltere borsası güne yüzde 8’den fazla bir düşüşle başladı. Fransa, Almanya gibi avrupanın demişrbaşı olarak tabir edebilceğimiz diğer ülkelerin borsalarında da aynı üzücü durum mevcut.

Geçtiğimiz hafta Dow Jones gibi endekslerde yaşadığımız düşüşlerin ardından dün gece itibariyle gelen petrol ve kripto para piyasalarından yaşanan düşüş, henüz düşüş gerçekleşmememiş sektörlere ve piyasalara da yansıyabilir. Oluşan panik havası sizce devam edecek mi?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar