Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62036.01
1.80%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3431.54
2.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.24
1.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.4
1.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

PlusToken Ethereum Yatırımcılarını Korkuttu!

Plustoken’in hareketi, Ethereum fiyatına doğrudan etki etti.

Clock
Paylaş
PlusToken Ethereum Yatırımcılarını Korkuttu!

PlusToken kısa bir süre önce piyasadan 186 milyon$ değerinden Ethereum çekti. Bu işlem ile birlikte değeri düşen Ethereum, yatırımcılarına korku dolu anlar yaşattı.

Geçtiğimiz hafta başında, kripto para dünyasının en büyük dolandırıcılık girişimlerinden biri olan PlusToken 789.500 Ethereum’u (ETH) piyasadan çıkartmaya çalıştı. Fakat bu çalıntı fonların hareketi Ethereum ağında yaşanan sıkışıklık nedeniyle bir süre tutuldu.

Binance BannerBinance Banner

186 milyon dolarlık transfer, açık bir Ethereum adresinden geldi, fakat sonrasında muhtemelen yapılan işlemi gizlemek adına 50 farklı işleme bölündü. Whale Alert, işlemi tespit etti fakat fonların kime gittiği ya da hangi cüzdana gittiği hakkında pek bilgi paylaşmadı.

Bu olaydan sadece iki gün önce PlusToken, 67 milyon$’lık çalıntı EOS (EOS) transferi yapmıştı.

PlusToken Kripto Para Endüstrisine Zarar Veriyor

Geçen yıl dağıtılmasına rağmen, PlusToken hala elinde tuttuğu malları likidite ederek ve ayrıca büyük miktarlarda Bitcoin (BTC) ve Ethereum gibi kripto para birimlerini elinde tutarak sektöre zarar veriyor.

PlusToken, halen elinde önemli miktarda çalıntı kripto para barındırıyor. Ve bu miktar, borsalarda yapılan satışları ve Bitcoin, Ethereum gibi çeşitli para birimlerinin fiyatlarını etkileyebileceği için spot piyasaları tehdit ediyor.

Kripto opsiyonları ve vadeli işlemler popülerlik kazanmaya devam ettikçe, büyük satışlardan kaynaklı fiyatlarda yaşanacak düşüş ihtimali her zaman olacaktır.

Chainalysis araştırma başkanı Kim Grauer, PlusToken tarafından yapılan bu satışın gerçek bir risk oluşturduğunu düşünüyor.

Grauer konu hakkında şunları söyledi;

Geçmişte, PlusToken’in yaptığı gibi borsalara yapılan nakit girişleri ve çıkışları, fiyatların oynamasına sebep olduğunu bir çok kez gördük. Bu durum ile birlikte potansiyel olarak blockchain üzerinde hareketleri gözlemleyen ve işlem yapan ticaret botları ile birlikte vadeli işlemler çok hızlı bir şekilde likidite edilebilir.

Borsalar Dolandırıcılıkları Önlemek İstiyor

Bu tür olayların yaşanmaması için en büyük önlem, KYC standartı olarak görünüyor. Bildiğiniz üzere, KYC kullanıcıların kişisel bilgilerini borsa ile paylaşarak bir kaç adımlı güvenlik prosedüründen geçmelerini istiyor.

Ayrıca bir Peer-to-Peer (P2P) borsası olan Paxful, yakın zamanda yasadışı işlemleri izleyebilmek için Chainalysis ile ortaklık kurdu.

Huobi ise, güvenlik standartlarını yükseltmek adına, Star Atlas adında bir blockchain izleme aracının lansmanını yaptı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar