Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66524
3.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3485.76
2.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.11
4.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.4
3.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Poloniex’te Saldırı Sonrası 114 Milyon Dolar Zarar! Şimdi Ne Olacak?

Poloniex CEO’su Justin Sun, yaklaşık 114 milyon dolarlık fonun çalındığını sosyal medya hesabından doğruladı.

Clock
Paylaş
Poloniex’te Saldırı Sonrası 114 Milyon Dolar Zarar! Şimdi Ne Olacak?

Justin Sun’ın kripto para borsası Poloniex, geçtiğimiz hafta yaşanan büyük hack olayının ardından, cüzdan güncellemeleri ve gerekli teknik kontrollerden sonra, önümüzdeki hafta para yatırma ve çekme işlemlerini açacağını duyurdu.

Borsa, resmi X hesabından yaptığı açıklamada, detaylı bir cüzdan güncellemesi yapıldıktan sonra işlemlerin açılacağını ve tüm kullanıcılar için para yatırma adreslerinin güncelleneceğini belirtti. Ayrıca, finansal kayıplara neden olacağı için kullanıcılardan güncelleme sırasında kesinlikle para yatırmamaları istendi.

728×90 muhabbit - Poloniex'te Saldırı Sonrası 114 Milyon Dolar Zarar! Şimdi Ne Olacak?300x250 muhabbit - Poloniex'te Saldırı Sonrası 114 Milyon Dolar Zarar! Şimdi Ne Olacak?

Poloniex CEO’su Justin Sun, yaklaşık 114 milyon dolarlık fonun çalındığını sosyal medya hesabından doğruladı. Bu arada, hacker’lar eğer fonları iade ederlerse, karşılığında % 5 beyaz şapka ödülü alacaklar.

Fonlar Donduruldu

Peckshield Inc. hack olayını araştırmaya devam ediyor. Poloniex’ten yetkililer ise, saldırganın adresini tespit ettiklerini, fonların dondurulduğunu ve taşınamayacağını açıkladılar. Ayrıca, bilgisayar korsanı 25 Kasım 2023’ten önce tüm fonları iade etmesi konusunda uyarıldı. Aksi durumda, uluslararası yetkili kişilerin de yardımıyla yasal işlem başlatılacağı ifade ediliyor.

Neler Olmuştu?

Poloniex, 10 Kasım’da büyük çapta bir hack saldırısına maruz kaldı. Saldırı yoluyla borsadan 114 milyon dolar civarında kripto para çalındı. Durumu farkeden Poloniex ekibi, cüzdanı devre dışı bıraktı. Fakat hacker’lar 3,1 milyon XRP ve 577 milyar Shiba Inu (SHIB) çalmayı başardılar. Poloniex hemen para çekme işlemlerini dondurdu ve kullanıcılara kayıpların karşılanacağına dair güvence verdi.

Son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar