Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67114
0.62%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3497.71
-0.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.81
8.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.4
0.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Polonya, Acil Servisler İçin Ethereum Kullanacak!

Akıllı şehirler kapımızda!

Clock
Paylaş
Polonya, Acil Servisler İçin Ethereum Kullanacak!

Polonya, Olsztyn kenti, acil durum hizmetlerinin sağlanmasına yardımcı olmak için Ethereum blockchaininden yararlanan ilk şehir oldu.

Olstzyn, polis, itfaiye ve ambulans hizmetlerine yardımcı olmak için blockchain teknolojisini fiziksel varlıklarla birleştiren bir köprü teknolojisi olan SmartKey’in başarılı bir deneme çalışmasını tamamladı.

728×90 muhabbit - Polonya, Acil Servisler İçin Ethereum Kullanacak!300x250 muhabbit - Polonya, Acil Servisler İçin Ethereum Kullanacak!

SmartKey’in, yerel kurtarma ekipleri tarafından kullanılan Teltonika akıllı cihazlarına akıllı sözleşme bağlayarak, kurtarma ekiplerinin işlerini daha verimli bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayacağı bildirilmekte. Bu bağlantı, acil durum ekiplerinin herhangi bir binaya izin beklemeden giriş yapmalarına yardımcı olacak.

Polonya, Warmińsko-Mazurskie Voyvodalığı’nın mareşali Gustaw Marek Brzezin konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

Kurtarma hizmetlerimizin görevlerini engel olmaksızın yerine getirme ihtiyacı hassas bir durum. Blockchain ve SmartKey entegrasyonu, bina sahiplerine ve sakinlerine güvence sağlayan, aynı zamanda acil durum hizmetlerimiz için özgürlük sağlayan mükemmel bir çözüm gibi görünüyor.

SmartKey, blockchain teknolojisinin akıllı şehirlerin gelişimi için zemin hazırlayacağına inanıyor. Tanımlar farklılık gösterse bile, akıllı bir şehir, veri toplamak için yeni teknolojileri ve sensörleri kullanan, varlıkları, kaynakları ve hizmetleri daha iyi yönetmek için kullanılan kentsel bir bölgeyi temsil ediyor. Bir örnek niteliğinde olan akıllı şehirler, sürdürülebilirlik ve ekonomik kalkınma hakkındaki diğer teorileri de besliyor.

Nesnelerin İnterneti, gelecekteki akıllı şehirler için büyük etkilere sahip olabilir. Bu teknolojinin önümüzdeki on yılın en büyük fırsatlarından birini temsil ettiği düşünülüyor. Örneğin, Dünya Ekonomik Forumu, Nesnelerin İnterneti’ni kentsel dönüşüm alanında önemli bir ayak olarak nitelendiriyor.

Birkaç kripto para birimi projesi Nesnelerin İnterneti hakkında faaliyet gösteriyor. Bunlardan en popüleri, 825 milyon $’lık piyasa değeri ile IOTA. Bu projelerden en az bir düzinesinin 1 milyar $’ın üzerinde piyasa değerine sahip olması da cabası.

Ne diyorsunuz, akıllı şehirler ve Nesnelerin İnterneti uzak bir gelecekte mi?

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar