Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67026
-0.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3457.42
-1.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.63
6.57%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.5
-0.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Popüler Sosyal Medya Platformu İşten Çıkarmalara Başladı!

Popüler sosyal medya platformu işten çıkarmaların yanında Web3 ekibini de dağıtacak.

Clock
Paylaş
Popüler Sosyal Medya Platformu İşten Çıkarmalara Başladı!

Popüler sosyal medya platformu Snap (SNAP), zor günler yaşamaya devam ediyor. Dünyada süregelen ekonomik krizle birlikte birçok firma iflas bayraklarını çekerken, bu kez ise bir zamanların en popüler platformları arasında yer alan Snap’ten kötü haber geldi.

Uzun zamandır ekonomik sorunlarla baş etmeye çalışan Snap şirketi, işten çıkarma yapacağını kamuoyuna duyururken, maliyetleri düşürmek adına Web3 ekibini de dağıtacağını açıklamalarına ekledi. Snap tarafından açıklanan kazanç raporunda ise son 5 yılın en kötü sonuçları görüldü. Sonuçlar neticesinde Snap bünyesinde çalışan personelin yüzde 20’sinin işten çıkarılmasına karar verildi.

728×90 muhabbit - Popüler Sosyal Medya Platformu İşten Çıkarmalara Başladı!300x250 muhabbit - Popüler Sosyal Medya Platformu İşten Çıkarmalara Başladı!
web3.0 6 Calisma Yuzeyi 1 800x400 1 1200x600 - Popüler Sosyal Medya Platformu İşten Çıkarmalara Başladı!

Web3 Kurucu Ortağı Jake Sheinman Snap’ten Ayrıldığını Twitter Üzerinden Duyurdu!

Konuyla ilişkili olarak Snap’in Web3 Kurucu Ortağı Jake Sheinman resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu açıklamalarda bulundu:

“Snap şirketinde geçirdiğim 4 yıl sonrasında bugün benim son günüm. Şirketin yeniden yapılanması neticesinde Web3 ekibimizin kapatılmasına karar verildi. Bugün benim açımdan çok zordu, hepsini çok özleyeceğim.”

Snap CEO’su Evan Spiegel ise açıklanan kazanç raporu sonrası, yöneticilerin temmuz ayındaki performanstan oldukça endişe duyduğunu açıklamıştı. Şirket kazanç raporundaki kötü gidişat hakkında yatırımcılarına şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Finansal sonuçlarımız, hırsımızın ölçeğini yansıtmıyor. Aldığımız sonuçlardan memnun değiliz. Snap’in 1.11 milyar dolarlık 2. çeyrek geliri, geçen yılın aynı çeyreğine göre %13 artsa da analiz tahminlerinin çok altında kaldık.”

Snap yapılan işten çıkarmalar hakkında ise şu yorumlarda bulundu:

“Bu işten çıkarmalar uzun vadeli geleceğimize yatırım yapma isteğimizi dengeliyor ve gelir artışımızı yeniden hızlandırıyor ayrıca bunu tekrar yapma riskini de önemli ölçüde azaltıyor.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar