Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65624.99
-1.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3521.65
-1.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.69
-4.46%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.9
-1.43%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Portekizli Bankalar, Kripto Para Borsalarının Hesaplarını Kapatmaya Başladı!

Portekiz’deki birkaç büyük bankanın, “risk yönetimi” endişeleri nedeniyle kripto para borsalarının hesaplarını kapatmaya başladığı bildirildi.

Clock
Paylaş
Portekizli Bankalar, Kripto Para Borsalarının Hesaplarını Kapatmaya Başladı!

Portekiz’deki birkaç büyük bankanın, “risk yönetimi” endişeleri nedeniyle kripto para borsalarının hesaplarını kapatmaya başladığı bildirildi.

Bunun yanında Portekiz Merkez Bankası’nın ise finansal kurumlara harekete geçmeleri için yeşil ışık yaktığı belirtiliyor.

728×90 muhabbit - Portekizli Bankalar, Kripto Para Borsalarının Hesaplarını Kapatmaya Başladı!300x250 muhabbit - Portekizli Bankalar, Kripto Para Borsalarının Hesaplarını Kapatmaya Başladı!

Portekiz’in önde gelen bankalarından bazıları, ülkenin faaliyet lisansı alan ilk kripto para borsası CriptoLoja’nın hesaplarını kısa süre önce kapattı. Bloomberg tarafından yayımlanan bir raporda, en az dört yerel kripto para borsası hesaplarının BCP (Banco Comercial Portugues) tarafından kapatıldığı yer alıyor. Bu borsaların ise Santander Bank, Caixa Geral de Depósitos, BiG ve Abanca olduğu belirtiliyor.

Tüm borsalar, yerel kripto para ticaret platformlarını düzenleyen Portekiz Merkez Bankası tarafından lisanslı şekilde faaliyet gösteriyor. Bu borsaların Criptoloja, Mind The Coin ve Luso Digital Assets gibi büyük şirketlerden oluştuğu belirtildi.

Portekiz Merkez Bankası Başkanı Mário Centeno, yeni gelişme ile ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. Centeno, bankaların istedikleri her şeyi yapma özgürlüğüne sahip olduklarını söylerken, durumu da yakından takip edeceğini dile getirdi.

Tüm İşlemler Kontrol Ediliyor

Portekiz Merkez Bankası’nın borsa gözetimi, platformların kara para aklama ve terörizmin finansmanı ile mücadele etmesini ve dolandırıcılığı önlemek için çalışmasını sağlamayı içeriyor. BCP, Bloomberg’e birincil görevinin, belirli şirketlerle bankacılık ilişkilerinin sona ermesine yol açabilecek “şüpheli işlemler” tespit etmesi halinde yetkili makamları bilgilendirmek olduğunu söyledi.

kara para aklama borsalar hirsizlik - Portekizli Bankalar, Kripto Para Borsalarının Hesaplarını Kapatmaya Başladı!
kara para aklama borsalar

Yetkililer daha önce kripto para birimlerinden para kazanan yatırımcılara uygulanmış olabilecek iki vergi teklifini reddettiği için bu hesapların kapatılması Portekiz’in kripto para dostu yaklaşımına bir darbe olarak görülüyor. Bununla birlikte, hükümet ve finans sektörü, son zamanlarda diğer Avrupa Birliği ülkeleri ile uyumlu olarak kripto para birimlerini düzenlemeye artan bir ilgi gösterdi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar