Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66310.01
-0.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3206.69
0.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.48
-1.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.1
2.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

PSV Eindhoven, Sponsorluk Ödemesini Bitcoin’le Aldı!

Hollanda Futbol kulübü PSV Eindhoven, Avrupa’da sponsorluk ödemesinin tamamını Bitcoin (BTC) olarak alan ilk kulüp olacak.

Clock
Paylaş
PSV Eindhoven, Sponsorluk Ödemesini Bitcoin’le Aldı!

Anycoin Direct ile yeni bir sponsorluk anlaşması yapan Hollandalı profesyonel futbol kulübü Philips Sport Vereniging (PSV), Avrupa’da sponsorluk ödemesinin tamamını Bitcoin ile alan ilk kulüp olacak.

728×90 muhabbit - PSV Eindhoven, Sponsorluk Ödemesini Bitcoin'le Aldı!300x250 muhabbit - PSV Eindhoven, Sponsorluk Ödemesini Bitcoin'le Aldı!

Futbol kulübünün yaptığı basın açıklamasına göre:

Geleceğe odaklanan PSV, Anycoin Direct ile yaptığı sponsorluk anlaşmasını benzersiz bir şekilde kullanmaya karar verdi. Sponsorluk tutarının tamamı, PSV’ye Bitcoin olarak ödenecek.”

Anycoin Direct, kripto para alıp satabileceğiniz bir platform olarak öne çıkıyor. Ayrıca Anycoin Direct, önümüzdeki iki sezon boyunca PSV’nin resmi ortağı olacak. Bununla birlikte sponsorluğun amacı, Avrupa’da kripto paralar ve Anycoin Direct hakkında farkındalığı artırmak. Eindhovens Dagblad’ın yerel bir raporuna göre, anlaşma yaklaşık 480,000 dolar değerinde.

PSV twıtter

Ortaklığı açıklayan gönderide Anycoin Direct COO’su Lennert Vlemmings şunları söyledi:

Brainport bölgesinden bir teknoloji şirketi olarak PSV ile çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bitcoin ile ödeme yapmanın, AB’de kripto para birimlerinin benimsenmesi için iyi bir hareket olduğunu düşünüyoruz.”

Bununla birlikte Brainport bölgesi, Avrupa’da en iyi teknoloji bölgelerinden birisi olarak öne çıkıyor.

Adsiz tasarim 14 - PSV Eindhoven, Sponsorluk Ödemesini Bitcoin'le Aldı!
ANYCOIN PSV SPONSORLUĞU

Ortaklık, kulübün ikinci kez bir kripto para birimi projesi üzerinde çalıştığını gösteriyor. 2021’in başlarında PSV, 1988’de Benfica’ya karşı kazandığı Avrupa Kupasını anmak için bir miktar değiştirilemeyen token (NFT) oluşturup, sattı.

Son olarak PSV’nin Ticari Direktörü Frans Janssen ise şunları söyledi:

Brainport bölgesinin kalbindeki bir kulüp olarak her zaman yenilik yapıyoruz. Kripto para birimlerinin bu vizyonumuza çok yakıştığını düşünüyorum.

Kripto Paralar ve Futbol Kulüpleri

PSV, sponsorluk ödemesini Bitcoin ile alan ilk Avrupa futbol kulübü oldu. Ancak kripto paralar ile alakalı daha önce başka iş birliği yapan birçok takım oldu. Bununla birlikte takımların ve oyuncuların dijital para birimi alanına girmelerinin birkaç popüler yolu var. Bunlardan biri değiştirilemeyen “token”lar (NFT) diğeri ise taraftar “token”ları.

Birçok futbol kulübü Socios.com ile beraber kendi fan “token”lerini çıkarttı. Bu şekilde futbol takımları, hem taraftarlarla etkileşim içinde kaldı hem de maddi olarak kazanç elde ettiler.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar