Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56863.99
10.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3259.05
6.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.41
6.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399
1.27%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Putin, Rusya Merkez Bankası’nın Kripto Para Karşıtı Açıklamalarına Yorum Yaptı!

Putin, merkez bankasına kıyasla daha yumuşak açıklamalarda bulundu.

Clock
Paylaş
Putin, Rusya Merkez Bankası’nın Kripto Para Karşıtı Açıklamalarına Yorum Yaptı!

Rusya Merkez Bankası’nın, ülkede kripto para birimlerini yasaklama çağrısına karşın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu görüşü desteklemeyen açıklamada bulundu. 

Yakın zaman önce düzenlenen bir video konferansta konuşan Putin, hükümet yetkililerinden kripto para birimleri konusunda Merkez Bankası da dahil olmak üzere görüşmelerde bulunmalarını istedi.

Binance BannerBinance Banner

Putin, önemli gelişmeler göz önüne alındığında, başta ülke vatandaşları olmak üzere belirli riskleri kabul ederken, yetkililere Rusya’nın bölgede sahip olduğu avantajları ihmal etmemeleri talimatını verdi.

putin
Putin

“Özellikle kripto para madenciliği konusunda belirli rekabet avantajlarımız var. Avantajlar derken, elektrikteki fazlalığı ve ülkede bulunan iyi eğitimli ekipleri kastediyorum.”

Ancak ilginç bir şekilde Putin, açıklamalarında Rus fidye yazılımı çetelerine yönelik son zamanlardaki kısıtlamalara dair herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Merkez Bankası Kripto Paralara Karşı Tepkili

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta, Rusya Merkez Bankası, ülkedeki Federal Güvenlik Servisi’nden gelen baskıyla bağlantılı olarak Rusya’da kripto para işlemlerini ve madenciliği tamamen yasaklama önerisini açıkladı. Merkez Bankası tarafından önerilen bu yasak , Rus siyasi muhalefetinin önde gelen isimlerinden eleştiriler aldı. 

Putin’in açıklamaları, madencilerin benzer bir genel yasağın ortasında Çin’den ayrılmasından sonra, Rusya’nın, ABD ve Kazakistan’dan sonra, en büyük merkezlerden biri olmasından sonra gelmiş oldu. Bu arada ülkenin yakın komşusu Kazakistan’ın enerji kıtlığı, istikrarsızlık ve hükümetin internet kesintileriyle sarsıldığı göz önüne alındığında, bölgedeki Bitcoin hash oranının ne düzeye geleceği ise şimdiden merak konusu oldu.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar