Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66796.87
-1.87%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3486.87
-1.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.28
-4.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.6
-1.85%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

PwC Raporuna Göre, Hedge Fonların Yarısı Kripto Para Piyasasına Yatırım Yapıyor!

PwC ve Elwood Asset Management, küresel kripto paraların hedge fonu ile ilgili üçüncü yıllık raporlarını yayınladı.

Clock
Paylaş
PwC Raporuna Göre, Hedge Fonların Yarısı Kripto Para Piyasasına Yatırım Yapıyor!

Muhasebe, finansal danışmanlık ve vergi danışmanlık şirketi olan PwC ve Elwood Asset Management, küresel kripto paraların hedge fonunu inceleyen üçüncü yıllık raporlarını yayınladı.

728×90 muhabbit - PwC Raporuna Göre, Hedge Fonların Yarısı Kripto Para Piyasasına Yatırım Yapıyor!300x250 muhabbit - PwC Raporuna Göre, Hedge Fonların Yarısı Kripto Para Piyasasına Yatırım Yapıyor!

Rapor, 2021’in ilk çeyreğinde kripto hedge fonları üzerine yapılan araştırmalardan elde edilen verilere dayanıyor. Ayrıca rapor, Alternative Investment Management Association (AIMA) ile ortaklaşa oluşturuldu. Bununla birlikte geleneksel hedge fonların kripto para birimlerine nasıl baktığına dair fikir sağlıyor.

Ayrıca rapor tamamen kripto paraların hedge fonları için, 2019’da 2 milyar $’ken 2020’de neredeyse 3,8 milyar $’a yükseldiğini tahmin ediyor. Kripto paraların hedge fonlarının en yaygın olanları sırasıyla; Bitcoin, Ethereum, Litcoin, Chainlink, Polkadot ve Aave‘dir.

Bununla birlikte ankete tabi tutulan hedge fonları dijital varlıklara yatırım yapıyor. Dijital varlıklara yatırdıkları toplam varlıklarının ortalama % 3’üdür. Rapora göre; halihazırda kripto para birimine yatırım yapan bu geleneksel fonların % 86’sı, 2021’in sonuna kadar dijital varlık sınıfına daha fazla yatırım yapmayı planlıyor.

PwC’nin küresel kripto lideri Henri Arslanian şunları söyledi:

Bu yıl ilk kez kripto para piyasasının, geleneksel hedge fonlarını da ele aldık ve veriler gerçekten dikkat çekici. Verilere göre yönetim altındaki varlıkların yaklaşık 180 milyar doları, neredeyse temsil eden geleneksel hedge fonlarının % 46’sı kripto paralarda. Bence bu, piyasadaki birçok insanın görmeyi beklediğinden daha fazla bir oran.

Rapora göre ankete katılanların % 82’si, söz konusu olan yasal belirsizliği, kripto para birimine yatırım yapmanın önündeki en büyük engel olarak görmeye devam ediyor.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi için Telegram grubumuza katılabilirsiniz ..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar