Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66278.21
-0.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3206.2
0.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.51
-1.79%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.5
1.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Pyth Network xbullion ile Güçlerini Birleştirdi

Pyth Network sektörün önde gelen dijital külçe şirketlerinden olan xbullion ile güçlerini birleştirerek yayımcı kataloğunu zenginleştirdi.

Clock
Paylaş
Pyth Network xbullion ile Güçlerini Birleştirdi

Pyth Network sektörün önde gelen dijital külçe şirketlerinden olan xbullion ile güçlerini birleştirdi.

İlginizi çekebilir: Pyth Network Nedir?

Gerçekleşen entegrasyon anlaşmasına göre Nisan 2022 tarihinden itibaren xbullion kurumsal düzeydeki veri altyapısı aracılığıyla birinci taraf değerli metaller piyasası verilerini oracle ile paylaşacak. xbullion, blockchain dışında kalan pazar verilerini akıllı sözleşmeleri güçlendirmek ve emtia alanındaki tüm aktörlere şeffaflık getirmek için kullanacak.

728×90 muhabbit - Pyth Network xbullion ile Güçlerini Birleştirdi300x250 muhabbit - Pyth Network xbullion ile Güçlerini Birleştirdi

xbullion İcra Kurulu Başkanı David Lightfoot söz konusu entegrasyona dair düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

Emtia sektörlerine teknolojik iyileştirmeler sunmaya odaklamış bir şirket olarak Pyth ağını desteklemekten ve bu büyüyen DeFi ve dijital varlık topluluğunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz. Bu ortaklık, xbullion’u güvenilir piyasa verileri kaynağı olduğunu doğrulayan bir nitelik taşıyor.

Pyth Network Solana ağı üzerinde yer alıyor ve bir oracle çözümü olarak dikkat çekiyor. Platform piyasa verilerini merkeziyetsiz uygulamalara entegre ediyor.

Günümüzde Pyth, 50’den fazla yayımcıdan kripto para varlıklarına, hisse senetlerine, metallere ve FX’e dair birinci taraf kalite veri ediniyor. Hızla büyüyen Pyth ekosistemi heyecan verici projeleri ve protokolleri ile toplamda 2 milyon dolar DeFi kilitli değerine sahip.

xbullion 901x600 - Pyth Network xbullion ile Güçlerini Birleştirdi
xbullion

xbullion-Pyth Ortaklığı Geleneksel ve Yeni Arasındaki Boşluğu Kapatacak

Lightfoot’a göre iki şirketin misyonları arasında doğal bir uyum var ve bu nedenle de entegrasyonun sektör için oldukça umut verici sonuçları olacak.

Pyth, gecikmeye duyarlı finansal veriler için önde gelen oracle çözümlerinden biri ve güvenilir fiyatlandırmaya pazar erişimi sağlamaya yardımcı oluyor. Pyth ve xbullion birlikte geleneksel ve yeni ortaya çıkan dijital pazarlar arasındaki boşluğun doldurulmasına katkı sağlayabilir.

Eylül 2020 tarihinde kurulan xbullion’nun bir platform olarak amacı kripto paraları değerli maden yatırımcıları için ulaşılabilir bir hale getirmek olarak dikkat çekiyor. Platform bunu, yatırıma uygun olan külçeler için küresel bir yerleşim katmanı oluşturmak amacıyla blockchain teknolojisini kullanarak gerçekleştiriyor. Böylece, süregelen gözetim ücretleri olmaksızın dünyadaki en büyük fiziksel pazarlara erişim sağlıyor.

xbullion GOLD ve xbullion SILV token’ları sırasıyla 1 gram fiziksel altın ve gümüş tarafından güvence altına alınıyor. Diğer bir deyişle, xbullion token’larına sahip olmak direkt olarak bu token’ların fiziksel yansımaları olan kıymetli metallere de sahip olmak anlamına geliyor.

xbullion ortaklığı sayesinde kayıtlı kullanıcılar yeni token’ları Pyth ortakları aracılığıyla diledikleri zaman toptan fiyatlandırma ve yüksek liquidity imkanlarıyla satın alabilecek. Token’lar kurtarıldığında xbullion fiziksel altın külçelerini dünya üzerindeki pek çok büyük şehre güvenli bir kurye servisiyle yollama hizmeti veriyor.

Bu içerik sponsorludur.

Pyth Network’ün Türkiye kolunun Telegram kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar