Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66403.27
2.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3242.4
4.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.02
5.82%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.3
1.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Qualcomm, 100 Milyon Dolarlık Metaverse Fonunu Başlattı!

Metaverse fonu; genişletilmiş gerçeklik, yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknoloji şirketlerini destekleyecek.

Clock
Paylaş
Qualcomm, 100 Milyon Dolarlık Metaverse Fonunu Başlattı!

Yazılım devi Qualcomm Incorporated, genişletilmiş gerçeklik, yapay zeka (AI) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknoloji şirketlerini desteklemek için 100 milyon dolarlık bir metaverse fonu başlattı.

Qualcomm, kablosuz telekomünikasyon ürünleri ve hizmetlerini tasarlayan çok uluslu bir yazılım şirketidir. 

728×90 muhabbit - Qualcomm, 100 Milyon Dolarlık Metaverse Fonunu Başlattı!300x250 muhabbit - Qualcomm, 100 Milyon Dolarlık Metaverse Fonunu Başlattı!

Genişletilmiş gerçeklik, akıllı telefonlar, kulaklıklar ve gözlükler gibi AR ve VR teknolojisinin birleşimini ifade eder.

Başlatılan metaverse fonuyla birlikte şirket, akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, akıllı saatler ve akıllı kitaplar dahil olmak üzere uzun bir cihaz listesi yayımladı. Şirket, fonu “SnapDragon Metaverse Fonu” olarak adlandırılıyor.

Snapdragon; Qualcomm tarafından akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar için tasarlanan bir mobil çip işletim sistemidir. 2012 yılında Google’ın çıkardığı Nexus akıllı telefonlarında snapdragon çipleri kullanılmıştır.

21 Mart tarihli duyuruya göre fon, genişletilmiş gerçeklik odaklı oyun, sağlık, sağlık, medya ve eğlence deneyimleri oluşturan geliştiriciler için bir hibe programında da kullanılacak.

Qualcomm Incorporated Başkanı ve CEO’su Cristiano Amon, konu hakkında şunları söyledi:

Snapdragon Metaverse Fonuyla birlikte, mümkün olanın sınırlarını zorlayacağız ve birçok geliştiriciye ve şirketlere destek olmayı dört gözle bekliyoruz.

Firma, 5G, AI ve XR teknolojilerini bir metaverse bileti olacağını düşünüyor. Bu teknolojiler gelişmedikçe insanların metaverse olan eğilimi zor gibi görünüyor. Qualcomm, gelecekte bir akıllı telefon, VR kulaklığı ve AR gözlüklerini tek bir XR cihazında birleştirmeyi hedeflediğini açıkladı.

Web sitesinde yapılan açıklamaya göre; XR, oturma odanızdaki o büyük TV gibi, yaşamınızdaki diğer tüm ekranların yerini alabilir. Mobile XR, günümüzün akıllı telefonlarına benzer şekilde dünyanın en yaygın platformlarından biri olma potansiyeline sahip.

metaverse dünya - Qualcomm, 100 Milyon Dolarlık Metaverse Fonunu Başlattı!

İlginizi Çekebilir: Metaverse Nedir?

Firma, fondan hibe alanların son teknoloji XR platform teknolojisine, donanım araçlarına, küresel bir yatırımcı ağına, ortak pazarlama ve tanıtım fırsatlarına erken erişim kazanacağını da belirtti.

Metaverse Projelerine İlgi Devam Ediyor!

Son yedi gün içinde, Decentraland ve The Sandbox gibi en iyi metaverse projelerinin tokenları fiyat olarak sırasıyla %7 ve %14 yükseldi.

Bored Ape Yacht Club kurucusu Yuga Labs’ın bir finansman turunda 450 milyon dolar topladığını ve finansmanın bir kısmının Apecoin destekli Otherside adlı metaverse projesinin geliştirilmesine harcanacağını bildirdi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar