Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63942
-3.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3133.8
-9.26%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.9
-10.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $559.6
-4.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Raporlara Göre, Ukrayna Ordusuna 400.000 Dolarlık Bitcoin Bağışı Yapıldı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat Perşembe sabahının erken saatlerinde Ukrayna’ya savaş ilan etti.

Clock
Paylaş
Raporlara Göre, Ukrayna Ordusuna 400.000 Dolarlık Bitcoin Bağışı Yapıldı!

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla beraber birçok kullanıcı, Ukrayna savunmasına yardımcı olmak için Bitcoin ile bağış yaptı. İngiltere merkezli blok zinciri analitik firması Elliptic’in yaptığı analize göre, 25 Şubat 2022 tarihinde Come Back Alive adlı kuruluşa yaklaşık 400.000 $ değerinde BTC gönderildi.

728×90 muhabbit - Raporlara Göre, Ukrayna Ordusuna 400.000 Dolarlık Bitcoin Bağışı Yapıldı!300x250 muhabbit - Raporlara Göre, Ukrayna Ordusuna 400.000 Dolarlık Bitcoin Bağışı Yapıldı!

Elliptic’in araştırma lideri Jess Symington, konu ile ilgili şunları söyledi:

İnsanlar, BTC ile bağış yaparak Ukrayna ordusuna destek sağlıyor. Ağustos 2021’den bu yana çok çok küçük miktarlarda bağışlar aldılar. Yapılan bağışlar çok fazla değildi. Yaklaşık olarak ayda 4 veya 5 bin dolar gibi bir miktardı. Ancak savaş başladıktan sonra bağış sayıları bir anda arttı.

23 Şubat 2002 Çarşamba günü, Ukrayna’nın sınırında birikmeye başlayan Rus ordusu, Başkan Vladimir Putin’in emri ile Ukrayna’ya saldırmaya başladı.

2014 yılında, Rusya yanlısı Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç’in görevden alınmasıyla birlikte Rusya, Ukrayna’ya sağladığı askeri gücü kesti.

Bununla birlikte Ukrayna’nın, askerlerin kullanabileceği silahlar ve tıbbi malzemeler için para toplaması gerekti. Come Back Alive Ukrayna askeri için bağış toplayan kuruluşlardan sadece birisidir.

Birçok Kuruluş BTC ile Bağış Topluyor!

Ukrayna askeri için bağış toplayan kuruluşlar, kolayca toplayabilecekleri herhangi bir fonu kabul etme eğiliminde olduğunu söyleyebiliriz.

Birçok kuruluş, Bitcoin ile bağış toplamayı benimsemiş durumda.

Örnek verecek olursak; Wikipedia, fon toplamak için kredi kartı ve PayPal işlemlerini tercih ediyordu. 2014 yılından sonra Wikipedia, Bitcoin bağışlarını kabul etmeye başladı.

Rusya putii - Raporlara Göre, Ukrayna Ordusuna 400.000 Dolarlık Bitcoin Bağışı Yapıldı!
Rusya Ukrayna

Birçok kuruluş ambargodan kurtulmak için kripto paralarla bağış toplamayı kabul ediyor. Afganistan bunun en büyük örneklerinden biri olabilir. Geçtiğimiz ocak ayında Kanada’daki protestocular içinde aynısı yapılmıştı.

Elliptic’in paylaştığı verilere göre, Come Back Alive, savaşın başladığı gün ortalama 1.000 ila 2.000 $ arasında yaklaşık 370 farklı cüzdandan bağış aldı. Elliptic, önümüzdeki günlerde bağış kaynakları konusunda daha fazla analiz yapmayı planlıyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar