Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68659.81
1.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3864.61
0.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.22
1.06%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602
0.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Raydium NFT Platformunu Başlatıyor!

DropZone isimli yeni çözüm sayesinde, Solana ağı üzerinde bir yeni NFT platformu daha kurulmuş olacak.

Clock
Paylaş
Raydium NFT Platformunu Başlatıyor!

Solana (SOL) ağı üzerinde çalışan DeFi platformu Raydium (RAY), önemli bir duyuru gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada merkezsiz borsa, NFT platformunu duyurdu.

728×90 muhabbit - Raydium NFT Platformunu Başlatıyor!300x250 muhabbit - Raydium NFT Platformunu Başlatıyor!

DropZone isimli yeni çözüm sayesinde, Solana ağı üzerinde bir yeni NFT platformu daha kurulmuş olacak. Geçtiğimiz günlerde NFT tarafında yoğun bir talep oluştuğunu belirten Raydium ekibi, oluşan sorunların tümünü dikkatle izledikleri ve incelediklerini belirtti. Bu noktada platformun altyapısını tamamen bu sorunlardan uzaklaştıracak şekilde tasarladıklarını belirten geliştirici ekibi, yeni koleksiyonlar için bir merkez olacaklarına inanıyor.

Solana NFT projeleri için bir başlangıç noktası olarak öne çıkacak olan DropZone, aynı zamanda topluluk oluşturma ve sanatçıların projeleri için sermaye toplayabilecekleri bir alan olarak tanımlanıyor.

Ek Özellikler Planlanıyor

“İlk gelen alır” anlayışının NFT konusunda bazı sorunlara yol açabildiğini belirten ekip, platforma farklı özellikler de ekleyeceklerini açıkladı. Zaman sınırı olan katılım modeli ile birlikte oluşturulan koleksiyonlara cüzdan başına katılım sınırı getirmeyi planlayan ekip, diğer yandan ağ üzeri çekiliş sistemini de DropZone’a ekleyecek. Bu sayede oluşturulan bir koleksiyonu satın almak isteyen kullanıcıların sayısının fazla olması durumunda, bilet sistemi üzerinden çekilişlerle NFT’nin sahibi belirlenebilecek.

Anti- Phishing ve Anti-Bot Koruması

Platformda satışlar sırasında oluşabilecek bot saldırısı gibi sorunların fazlasıyla gerçekleştiğini belirten ekip, bu noktada DropZone’da adil satışlar ve başlangıçlar yapılabilmesi adına ek güvenlik önlemleri de getireceklerini açıklamış durumda.

DropZone’un ne zaman aktif edileceği ile ilgili bilgi vermeyen ekip, kısa süre içerisinde platformun aktive edileceğini de bildirdi.

NFT’ler ile ilgileniyor musunuz?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar