Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59246
4.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3346.73
2.81%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.21
2.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.9
2.96%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NASIL

Raydium Üzerindeki Farming Opsiyonları Maksimum Verim ile Nasıl Kullanılır?

Peki, Raydium üzerindeki LP tabanlı farming getirilerinden en yüksek getiri nasıl elde edilebilir?

Clock
Paylaş
Raydium Üzerindeki Farming Opsiyonları Maksimum Verim ile Nasıl Kullanılır?

Raydium, Solana blokzinciri üzerinde çalışan merkeziyetsiz bir platform olarak öne çıkıyor. Likidite havuzları sayesinde bir “amm protokolü” hizmeti de sunan Raydium, havuzlar üzerinden likidite sağlayıcılarını ödüllendirerek ciddi getiri elde edilmesine olanak sunuyor.

Binance BannerBinance Banner

Peki, Raydium üzerindeki LP tabanlı farming getirilerinden en yüksek getiri nasıl elde edilebilir?

Project Larix ismli platform, yine Solana üzerinde çalışan merkeziyetsiz bir platform olarak öne çıkıyor. Platformu üzerindeki “mortgage” çözümü ile Raydium getirileri maksimum getiriye ulaştırılabiliyor.

Larix Mortgage

Bileşik Getiri ve Otomatize Edilmiş LP Sistemi

Kullanıcılar Raydium üzerinde likidite sağlamaya başladıkları anda elde ettikleri LP tokenleri (Likidite sağlandığının kanıtı olan varlıklar) Larix’e getirerek getirilerini maksimize edebiliyor. Larix ise ilgili LP tokenler üzerinden elde edilen getirileri, otomatik olarak yeniden ilgili havuzlara yerleştirerek “bileşik getiri” imkanını kullanıcılarına sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, “farming” üzerinden elde ettiği getirileri (yanı token ödüllerini) yeniden aynı havuza otomatik olarak koyarak LP miktarılarını artırabiliyor. Bu otomatik bileşik getiri sistemi ile birlikte ilgili havuzlardan maksimum verim alınabiliyor.

Bileşik getiri sistemi sayesinde kullanıcının havuzdaki payı otomatik olarak artarken, ödüllerden aldığı pay da benzer oranda artış gösteriyor.

LP’ler Aracılığıyla Borçlanma

Larix üzerinde sunulan diğer bir avantaj ise LP tokenler üzerinde borçlanma olanağı olarak tanımlanabilir. Platform stake edilmiş LP tokenler karşılığı ilgili varlıklardan biri borç olarak alınabiliyor.

Örnek vermek gerekirse, Larix platformuna Raydium RAY-SOL LP tokenlerinizi kilitlediğinizi düşünelim. Bu LP tokenler karşılığında havuzda bulunan SOL ya da RAY platformdan borç olarak alınabiliyor. Kilitlenen LP tokenler, borcun ödenmesi halinde serbest kalıyor. Bu sayede size sürekli getiri sağlayan LP tokenlerin getiri düzeni bozulmadan, farklı varlıkları borç alarak işlemlerinizi yönetebiliyorsunuz.

Bu sayede kullanıcılar, LP tokenleri aracılığıyla borç aldıkları varlıkları farklı yatırımlar için değerlendirebiliyor.

LP Tokenler Larix’e Nasıl Aktarılır?

Raydium Likidite Sağlama

Raydium platformu üzerindeki “Liquidity” kısmında ilgili işlem paritesinde varlıklar kilitlenerek “LP” tokenler elde edilir.

Daha sonra Larix’e gidilerek cüzdanınızdaki LP tokenleri aşağıdaki görselde de gösterildiği gibi “supply” butonu aracılığıyla kilitleyebilirsiniz.

Larix Varlık Kilitleme

Bu adım sonrasında bileşik getiri elde edebilir ya da ilgili LP tokenler üzerinden borç alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar