Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59440.03
2.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3172.78
1.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.9
-0.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $533.8
0.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Reddit, Community Points Token’larını Kaldırıyor!

Reddit kripto paraların kullanıldığı uygulamalarına son veriyor. Haberin yayılması ile MOON ve BRICK fiyatlarında ani düşüşler yaşandı.

Clock
Paylaş
Reddit, Community Points Token’larını Kaldırıyor!

Reddit, Community Points (Topluluk Puanları) tokenlarını kaldırıyor. Bu tokenlar, kullanıcıları platforma katkı yaptıklarında ödül mekanizması olarak 3 yıl önce başlatılmıştı. Reddit bu tokenları, 8 Kasım 2023’e kadar tamamen kaldıracağını duyurdu.

Topluluk Puanları, ilk olarak Ethereum ağı üzerinde ERC-20 tokenları olarak başlatılmıştı, sonrasında ise tokenlar bir Katman 2 çözümü olan Arbitrum Nova’ya taşınmışlardı. Topluluk puanı tokenları, Reddit’te rozetler, emojiler ve GIF’ler gibi farklı kullanım alanları için işlevseldi.

728×90 muhabbit - Reddit, Community Points Token'larını Kaldırıyor!300x250 muhabbit - Reddit, Community Points Token'larını Kaldırıyor!

Tokenlar Satılıyor

Haberin duyulmasının ardından, token sahipleri MOON ve BRICK tokenlarını satmaya başladıl ve bu da fiyatlarda ani düşüşlere sebep oldu. MOON token şu anda, %86’lık düşüşle 0.031 dolardan değer görüyor. BRICK ise son 24 saatte %38 değer kaybederek 0.061 dolar seviyesinde.

Reddit Tüketici ve Ürün İletişimi Direktörü Tim Rathschmidt, konu ile ilgili şunları söyledi:

“Sistemi devam ettirebilmek için gereken kaynaklar yüksek meblaya ulaşıyordu. Düzenleyici ortamın baskıları da bu zorluklara eklendi. Topluluk Puanlarını destekleyen moderatörler ve topluluklar çok iyi partnerlik kurdular ancak ürün artık ölçeklenebilir olmaktan çıktı.”

Elinde Topluluk Puanı bulunan Reddit kullanıcıları, platformun kararına karşı şaşkınlık yaşıyor.

Reddit bazı planlarından vazgeçiyor gibi görünse de, kullanıcı NFT avatarlarının blok zinciri üzerindeki varlıkları devam ediyor olacak.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar