Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67560.01
1.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3486.41
-0.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.99
9.22%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $596.7
0.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Reddit NFT Profil Resimleri Üzerine Çalışmalarını Sürdürüyor

Twitter’ın izinden giden Reddit NFT profil resimleri platforma nasıl entegre edebileceğine dair çalışmalara devam ediyor

Clock
Paylaş
Reddit NFT Profil Resimleri Üzerine Çalışmalarını Sürdürüyor

Twitter’ın NFT profil resimleri açılımından hemen sonra Reddit’te benzer bir çalışma için kolları sıvadı.

Yeni teknolojilere kucak açması ile bilinen popüler sosyal medya platformunun, NFT profil resimlerini platforma nasıl entegre edebileceğine dair denemeler yaptığı ifade edildi.

728×90 muhabbit - Reddit NFT Profil Resimleri Üzerine Çalışmalarını Sürdürüyor300x250 muhabbit - Reddit NFT Profil Resimleri Üzerine Çalışmalarını Sürdürüyor

Aylık 430 milyon kullanıcı ile önde gelen sosyal medya platformları arasına adını yazdıran Reddit, iddialara göre kullanıcılarının profil resimlerini herhangi bir NFT’yi kullanmaları için çalışmalar yapmaya başlamış. 27 Ocak 2022 Perşembe günü konuya dair açıklamalarda bulunan Reddit Basın Sözcüsü Tim Rathschmidt platformun hedeflerine dair şu sözleri dile getirdi:

Reddit olarak her zaman kullanıcılarımıza ve topluluklarımıza değer kazandırmanın yollarını araştırıyoruz. Bu kapsamdaki son girişimimiz NFT’leri platformda profil resmi olarak kullanabilmeyi hedefliyor.

Rathschmidt mevcut test sürecinin küçük çaplı olduğunun ve henüz daha geniş kapsamlı olarak ele alınması yolunda net bir karar alınmadığının da altını çizdi.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Rathschmidt’in sözlerinin ne derece gerçeği yansıttığı ise tartışmaya açık. Hafta başında bir Reddit çalışanı platformdan NFT kullanımının reklamını yapan bir görsel paylaştı ve test sürecinin çoktan ileri aşamalara geçtiğini iddia etti.

Reddit 901x600 - Reddit NFT Profil Resimleri Üzerine Çalışmalarını Sürdürüyor
Reddit NFT açılımı yapmaya hazırlanıyor.

Reddit 2020 Yılından Beri Kripto Para Piyasasında Aktif

Reddit bir süredir NFT’leri temel alan birçok çeşitli girişim üzerine çalışmalar yapıyor. Platform bu çalışmalara özel nft.reddit.com adında bir sayfaya dahi sahip.

Platform Mayıs 2020’de kendi kripto para tokenlarını /r/cryptocurrency ve /r/Fortnite toplulukları üzerinde tanıttı. MOON ve BRICK isimli Reddit tokenları Ethereum standartlarına uygun şekilde geliştirildi.

Geçtiğimiz hafta NFT profil resimlerini işleve sokan Twitter ise bu alanda sosyal medyada öncü platform olmaya devam ediyor. Özellik şimdilik yalnızca iOS üzerinden Twitter Blue takipçileri için kullanıma açık. Ancak Twitter’ın bu açılımı herkes tarafından hoş karşılanmadı. Özellikle Web2 geliştiricilerinden büyük tepki toplayan girişimin lansmanından bir gün sonra bir github katılımcısı, NFT profil resimlerini kullananan Twitter hesaplarını otomatik olarak engelleyen bir tarayıcı uzantısı geliştirdi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar