Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66014
-1.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3484.14
0.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.36
-2.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.3
-0.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Reuters Raporları: Binance Müşteri Fonlarını Kullanıyor

Şirketin CCO’su Patrick Hilmann, kaynağı olmayan iddialarla Reuters’ın yatırımcıları yanlış bilgilendirdiğini söyledi.

Clock
Paylaş
Reuters Raporları: Binance Müşteri Fonlarını Kullanıyor

Reuters, üç anonim kaynağa dayandırdığı haberinde Binance’in 2020 ve 2021 yıllarında milyarlarca dolar değerindeki müşteri fonlarını kendi şirket gelirleriyle birleştirdiğini ve kullandığını iddia etti.

Reuters haberini üç anonim kaynakla yapılan röportajlara dayandırıyor. Bunlardan biri, Binance grubunun finans işleri hakkında doğrudan bilgi sahibi olduğunu iddia ediyor. Bu iç kaynak, Binance’in artık faaliyette olmayan Silvergate Bank’ı neredeyse günlük olarak milyarlarca doları birleştirmek için kullandığını belirtiyor.

728×90 muhabbit - Reuters Raporları: Binance Müşteri Fonlarını Kullanıyor300x250 muhabbit - Reuters Raporları: Binance Müşteri Fonlarını Kullanıyor

Habere göre, 2019-2021 yılları arasındaki şirket verilerine bakıldığında müşteri fonları ve şirket gelirleri birleştirilmiş görünüyor. Haberde şirket gelirlerinin Cayman Adaları’ndaki Binance Holdings’in Silvergate hesabına transfer edildiği iddia ediliyor. Ayrıca Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) kontrolünde olan Key Vision Development şirketine müşteri fonlarının aktarıldığı söyleniyor.

Binance iddiaları reddetti

Reuters’ın araştırmalarına ve ulaştığı kaynaklara göre ise, söz konusu her iki şirketin fonları Şubat 2021’de üçüncü bir hesapta birleştiriliyor. Bu fonlarla daha sonra Binance’in stablecoin’i olan BUSD‘nin alındığı ileri sürülüyor. Haberde Binance’in tüm bu yasa dışı işlemlerle müşteri fonlarını tehlikeye attığı söyleniyor.

Reuters, daha önce de şirketin kara para aklama ve olağandışı para transferleriyle uğraştığını iddia etmiş, ancak Binance iddiaları şiddetle reddetmişti. Binance son raporlardaki iddiaları da reddetti ve şirketin CCO’su Patrick Hilmann Twitter’dan bir açıklama yaptı. Hilmann, kaynağı olmayan iddialarla Reuters’ın yatırımcıları yanlış bilgilendirdiğini söyledi.

“Şirketin geçmişte düzenleyici açıdan eksikliklerinin olduğu konular hakkında çok açık olduk, Reuters gibi saygın bir haber kuruluşunun hâlâ uydurma haberler yayınlaması için hiçbir neden yok.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar